ربات طوطی نمای دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر بعنوان یکی از 10 طرح برتر دومین جشنواره ملی شناسایی و توانمندسازی ایده های برگزیده (شتاب) برگزیده شد

تاریخ : 1395/09/27

تعداد بازدید : 1063

5 امتیاز از 1 رای

ایده "طراحی وساخت یک ربات برای کمک به کودکان مبتلا به اتیسم"، که از سال 1393 به سرپرستی دکتر هادی مرادی و به حمایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی، به اجرا درآمده است، بعنوان یکی از 10 طرح برتر، از میان بالغ بر 1000 طرح از سراسر کشور، برگزیده شد.

در این طرح، یک ربات طوطی نما ساخته شده است که برای غربالگری اولیه و توانبخشی کودکان مبتلا به اتیسم استفاده شده است. هم اکنون این طرح در فاز دوم طراحی و ساخت میباشد که امید است بزودی در کشور مورد استفاده قرار گیرد. این طرح یک نمونه تحقیقات کاملا بین رشته ای بوده که در آن دکترحمیدرضا پوراعتماده از دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی فعالیت جدی داشته اند. این طرح در مرکز تهران اتیسم (http://ctad.ir) بصورت پایلوت اجرا گردیده است. همچنین دانشجویان بسیاری از دانشکده مهنسی برق و کامپیوتر در طراحی و ساخت ربات همکاری داشته اند.برای اطلاعات بیشتر از فعالیتهای گروه در زمینه استفاده از تکنولوژی در غربالگری و توانبخشی اتیسم به صفحه آزمایشگاه مراجعه نمایید.
نظر شما