بهبود برقراری تماس چشمی در کودکان اتیستیک بر اساس تغییر برجستگی های دیداری چهره در آزمایشگاه ردیاب چشمی پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی

تاریخ : 1395/10/17

تعداد بازدید : 844

5 امتیاز از 1 رای

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور نظارت بر پیشرفت مستمر و ارتباط مستقیم با مجری طرح، بازدیدهایی را به صورت دوره ای از پروژه های تحت حمایت این ستاد در مراکز علمی و دانشگاه های سراسر کشور انجام می دهد.

در این بازدیدها، کارشناسان بخش پژوهشی ستاد با اطلاع از وضعیت فعلی طرح، به تسریع روند پیشرفت آن و رفع نیازمندی های مجری در راستای انجام طرح کمک می کنند.
در دی ماه سال جاری، کارشناسان بخش پژوهش ستاد بازدیدی از آزمایشگاه "ردیاب چشمی" در پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی تحت مدیریت خانم دکتر نگار سماک نژاد به عمل آوردند. این آزمایشگاه با مدیریت ایشان در سال 1395 راه اندازی و تکمیل شده است. حوزه تخصصی این آزمایشگاه سنجش توجه بینایی در زمینه ی علوم شناختی می باشد و تاکنون برای پیشبرد طرح "تاثیر تغییر برجستگی های دیداری چهره در بهبود برقراری تماس چشمی در کودکان اتیستیک" از حمایت ستاد استفاده کرده است. در حال حاضر تعداد 2 دانشجوی دکترا و 4 دانشجوی کارشناسی ارشد بر روی پروژه های مرتبط با حوزه تخصصی این آزمایشگاه مشغول به فعالیت هستند. از جمله زمینه های تحقیقاتی فعال در این آزمایشگاه بررسی حرکات چشم در آزمون های مرتبط با سنجش میزان توجه در حوزه های علوم شناختی و نورومارکتینگ (بازاریابی عصبی) می باشد.
در ابتدای این بازدید خانم دکتر سماک نژاد توضیحاتی در مورد طرح  در حال انجام در این آزمایشگاه ارائه دادند. در ادامه نیز گزارشی از پیشرفت پروژه مذکور ارائه شد و در ارتباط با میزان پیشرفت و جزئیات پروژه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

اطلاعات این آزمایشگاه در این لینک قابل دسترس است.

filereader.php?p1=main_44a50f07b4bdc5774

نظر شما