نخستین مدرسه تابستانی علوم اعصاب شناختی ویژه دانشجویان، در شیراز برگزار شد

تاریخ : 1396/06/12

تعداد بازدید : 822

0 امتیاز از 0 رای

نخستین مدرسه تابستانی علوم اعصاب شناختی، با هدف آشنایی دانشجویان با رشته علوم اعصاب شناختی و روشهای پژوهشی، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از 6 تا 9شهریور ماه 96 در مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز برگزار شد.

ابزارهای متفاوت مورد استفاده در پژوهش های علوم اعصاب مانند fMRI،DTI ، EEG، TMS، سایکوفیزیک، مدل سازی محاسباتی عصبی، سلولهای بنیادی و مدل های حیوانی با تاکید بر استفاده از این تکنیک ها در حافظه و یادگیری، در این مدرسه تابستانه مورد بحث قرار گرفت.
در این مدرسه تابستانه تعداد 25 شرکت کننده از رشته های مختلف پزشکی، مهندسی، روانشناسی و زبانشناسی حضور داشتند.
این مدرسه تابستانی با سخنان دکتر بصیر هاشمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد و در ادامه دکتر فرخی رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز و دکتر آی رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز سخن گفتند.
در مراسم آغاز به کار این مدرسه دکتر وصال، از پیشکسوتان رشته رادیولوژی با گرایش اعصاب و دکتر حاتم قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی در مراکز تحقیقاتی و رییس برج پژوهشی حضور داشتند. دکتر فرخی ریاست مدرسه تابستانه و آقایان دکتر کشاورز، دبیر اجرایی و دکتر صالحی دبیر علمی آن را برعهده داشتند.
اساتید این مدرسه تابستانی دکتر تقی پور، دکتر فرخی، دکتر حسین زاده، دکتر علیقلی، دکتر ابوالقاسمی، دکتر کشاورز، دکتر ولی زاده و دکتر صالحی بودند.
در روز پایانی این مدرسه گواهی شرکت در دوره، با حضور دکتر محمد تقی جغتایی مشاورعالی ستاد علوم شناختی در آموزش و ترویج به دانشجویان اعطا شد.

filereader.php?p1=main_0f98df87c7440c045
نظر شما