ثبت نام چهارمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی دانش مغز (Brain Bee 2017) آغاز شد

تاریخ : 1396/07/25

تعداد بازدید : 1465

0 امتیاز از 0 رای

ثبت نام چهارمین دوره مسابقات ملی دانش مغز ویژه دانش آموزان آغاز شد و تا سوم آذرماه امسال ادامه خواهد یافت.

این مسابقات زیر نظر کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، به صورت کشوری و در دو مرحله توسط سازمان سنجش دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.
مرحله اول مسابقه به صورت آزمون تئوری و به زبان فارسی در ۲۳ آذر ماه در سطح کشور برگزار خواهد شد. برگزیدگان مرحله اول، پس از گذراندن دوره های آمادگی، در دوره دوم مسابقه که به زبان انگلیسی است، شرکت خواهند کرد.

برگزیده نهایی مرحله دوم به بیستمین دوره مسابقات جهانی Brain Bee که تابستان سال آینده در برلین آلمان برگزار می شود، اعزام خواهد شد.

مسابقه ملی دانش مغز (Brain Bee) برای اولین بار توسط دکتر نوربرت میسلینسکی در سال ۱۹۹۹ در دانشگاه مریلند کشور امریکا پایه گذاری شد.
این رقابت‌ها با هدف علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در باره دانش مغز و کارکردهای آن، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب، هر ساله در سطح دنیا برگزار می‌شود.
این مسابقات در بیش از ۱۵۰ مرکز و ۳۰ کشور دنیا برگزار شده و برگزیدگان مسابقات کشوری، هر ساله در یک نقطه از دنیا گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
به این ترتیب بیش از سی هزار دانش‌آموز از سراسر دنیا هر سال به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و اخبار این رویداد، از سوی رسانه های همگانی در سرتاسر دنیا منتشر می شود.

برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر در باره شرایط مسابقه به این وبگاه مراجعه نمایید:  www.irbrainbee.ir


filereader.php?p1=main_b41555ca1c0a0bb6b
نظر شما