مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه پیکاردی ژول ورن فرانسه در دیدار با دکتر خرازی / خواستار گسترش همکاری ها در حوزه علوم شناختی با ایران شد

تاریخ : 1396/09/28

تعداد بازدید : 834

4.5 امتیاز از 2 رای

پروفسور "فابریک والیوس" fabric walloisمدیر آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه پیکاردی ژول ورن فرانسه در دیدار با دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، ایجاد شبکه ارتباطی تحقیقاتی و پژوهشی میان کشورش با مراکز علمی ایران را ضروری دانست و خواستار توسعه و گسترش همکاری های متقابل در حوزه های علوم شناختی میان ایران و فرانسه شد.

وی که به منظور شرکت در ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی و نیز بازدید از مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی به ایران سفر کرده است در ملاقات با دکتر خرازی در محل ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با اشاره به توانمندی و دانش اساتید ایرانی در زمینه های علوم شناختی و درمان بیماری ها با استفاده از شیوه های علمی ، انتقال تجارب و یافته های تحقیقاتی و پژوهشی را لازمه بسط و گسترش همکاری ها و ارتباطات علمی میان دو کشور دانست .

پروفسور والیوس همچنین پیشنهاد ایجاد یک شبکه مشترک از اساتید ایرانی و فرانسوی برای همکاری در اجرای پروژه های تحقیقاتی وکلینیکی در درمان بیماری های کودکان را فرصتی مناسب برای بهره مندی از دانش محققان دو کشور یاد کرد و آمادگی دانشگاه پیکاردی ژول ورن فرانسه را برای تحقق این امر اعلام داشت.

filereader.php?p1=main_a03b6f9bbfe92ef1d

این محقق فرانسوی همچنین در این دیدار که جمعی از مدیران ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی نیز حضور داشتند ، تلاش های اساتید ، محققان ، پژوهشگران و صاحب نظران در حوزه های علوم شناختی و تحقیقاتی در یافتن راهکارها و شیوه های درمان موثر بیماری ها، قابل ستایش دانست و افزود: یکی از اهداف سفرش به ایران و بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی، ارایه تصویری روشن از نتایج طرح های تحقیقاتی استفاده از روش های نوین برای درمان بیماری ها در مراکز پژوهشی فرانسه است.
لازم به یاد آوری است پروفسور فابریک والیوس، پنج شنبه گذشته در کلینیک مغز و شناخت تهران نحوه تکامل ارتباطی ساختارهای عصبی – عروقی با توجه به یافته های مطالعات مبتنی بر EEG وfnirs را تشریح کرد.

محقق فرانسوی وگروه علمی وی در حال حاضر با اساتیدی از دانشگاههای امیر کبیر، خواجه نصیر، دانشگاه مشهد و صنعتی شیراز در حوزه ترکیب fNIRS و EEG همکاری می کند که نشانه فعالیت و مشارکت طرفین در انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی است.

گروه تحقیقاتی فرانسوی همچنین با یک استاد ایرانی در دانشگاه مشهد در خصوص یادگیری موسیقی در کودکان نیز همکاری دارد و یک شرکت اقماری با هدف فعالیت در حوزه های پزشکی با همکاری همکاران ایرانی خود تاسیس کرده است.
نظر شما