در ششمین کنگره علوم اعصاب ایران ، دانش استفاده از فن آوری های نوین در درمان بیماری های اعصاب بررسی می شود

تاریخ : 1396/09/28

تعداد بازدید : 795

4 امتیاز از 1 رای

چگونگی راه های استفاده از فن آوری های نوین در زمینه درمان بیماری های اعصاب و نیز ایجاد پل ارتباطی میان اساتید، متخصصان و دست اندرکاران علوم اعصاب، از اهداف برپایی ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تهران اعلام شده است.

دکتر "محمد تقی جغتایی" رییس انجمن علوم اعصاب ایران در گفت و گویی اظهار داشت : این کنگره علمی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران ، انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، انستیتو روانپزشکی تهران، ‌دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و برخی دیگر از مراکز علمی و تحقیقاتی به مدت سه روز از 29 آذر در مرکز همایش های بین المللی رازی در تهران برگزار می شود.

وی افزود: این کنگره با حضور بیش از 1000 تن از متخصصان ، اساتید و پژوهشگران حوزه علوم اعصاب و با شرکت پنج تن از محققان برجسته بین المللی گشایش می یابد.
وی اضافه کرد: نتایج و دستآوردهای علمی این کنگره برای متخصصان رشته های نورولوژی، جراحان مغز و اعصاب، روانپزشکان، متخصصان علوم اعصاب، فیزیولوژی آناتومی، نورورادیولوژی، رادیولوژی، ایمونولوژی، روانشناسان و متخصصان حوزه های مرتبط با رشته های مهندسی از جمله برق، مکانیک، مهندسی پزشکی و فیزیک قابل استفاده است.

رییس ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی همچنین افزود: در جریان برگزاری این کنگره علمی، نشست های دانش آموزی، دانشجویی و دستیاری از بخش های جانبی کنگره است که به ترتیب توسط دانش آموزان خلاق در حوزه علوم اعصاب، دانشجویان علوم پزشکی و دستیاران نورولوژی و روانپزشکی برگزار می شود.

وی گفت: امسال برای دومین بار، بخش های جشنواره عکس و فیلم، و تقدیر از برترین مقاله و پایان نامه در حوزه علوم اعصاب به کنگره افزوده شده و انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در نظر دارد دراین کنگره از تعدادی از پژوهشگران جوان حوزه های علوم اعصاب (زیر 35 سال) با اهدای جوایزی تقدیر نماید.
ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی از 29 آذر تا یکم دی ماه 96 در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.
نظر شما