گشایش ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در تهران

تاریخ : 1396/09/30

تعداد بازدید : 536

5 امتیاز از 2 رای

ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی صبح روز چهارشنبه با حضور جمعی از مقام ها ، محققان ،اساتید ، متخصصان و دانشجویان رشته های علوم شناختی و اعصاب در سالن همایش های بین المللی رازی تهران گشایش یافت.

در این مراسم دکتر "محمد تقی جغتایی" مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و رئیس ششمین کنگره علوم اعصاب در سخنانی گفت : تلاش ها در سطح بین المللی در حال حاضر در مسیر تولید علم و ثروت است و لازمه موفقیت در تحقق این هدف در داخل کشور، همکاری موثر و تشریک مساعی در حوزه های مختلف علمی و تحقیقاتی و پژوهشی است.

در مراسم آغاز به کار این کنگره دکتر علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز سخنرانی کردند.

دکتر جغتایی در سخنانش با اشاره به جایگاه علمی ایران در سطح جهانی افزو د: تولید علم در ایران در مقایسه با دیگر کشور های جهان در رده بسیار بالایی قرار دارد و در برخی از حوزه های علمی از کشور های منطقه ای به ویژه از ترکیه و نیز کره جنوبی جلوتر است .

filereader.php?p1=main_a697e3da871dbc37f

وی اضافه کرد: با توجه به جایگاه ایران و پیشگامی در بسیاری از حوزه های علمی در مقایسه با دیگر کشورها، لازم است رقابت های منطقه ای حفظ و در سطح جهانی نیز گام های عملی و جدی تر در تولید علم برداشته شود تا جایگاه ایران ارتقاء یابد.

مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی یادآور شد: ایران در حوزه هوش مصنوعی در رتبه ۱۶ در سطح جهانی قرار دارد و در بخش های زبانشناسی در مقایسه با کشورهای منطقه یی جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده است.

دبیر ششمین کنگره علوم اعصاب در بخشی دیگری از سخنانش گفت: در حال حاضر یک پنجم مقالات پزشکی در حوزه علوم اعصاب است و صدها مقاله در ارتباط با حوزه علم اعصاب در کشور منتشره شده است و این امر نشان دهنده سرمایه گذاری و توجه به این رشته علمی ، پزشکی و تحقیقاتی است.

filereader.php?p1=main_6368b3dd42e91ae95

دکتر جغتایی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش همکاری ها و برقراری ارتباطات میان مراکز و بخش های تحقیقاتی و پژوهشی، نتایج و دستاوردهای مثبتی در حوزه های علوم اعصاب در بر دارد و کشور را در رسیدن به اهداف عالی یاری می رساند.

ارتقای کیفیت زندگی مردم ، کمک به درمان بیماری ها و نیز استفاده بهینه از فن آوری های پیشرفته علم پزشکی و گسترش تکنولوژی های نوین، از اهداف برپایی این نشست علمی و تحقیقاتی است.

ارتباط میان پژوهشگران، محققان، دانش پژوهان علوم اعصاب و تاکید بر همکاری دانشجویان به عنوان سرمایه های کشور، از دیگر اهداف ششمین کنگره علوم اعصاب عنوان شده است.

این کنگره با شرکت یکهزار تن از اساتید ، متخصصان و دست اندرکاران علوم اعصاب کشور و چند تن از محققان و اساتید خارجی تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
نظر شما