با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی / "هفته آگاهی از مغز" اوایل اسفند ماه امسال درسطح کشور برگزار می شود

تاریخ : 1396/11/03

تعداد بازدید : 1208

5 امتیاز از 2 رای

به منظور برگزاری هرچه با شکوه تر"هفته آگاهی از مغز"، در اوایل اسفند ماه امسال ، نشست هم اندیشی با حضور مسوولان و نمایندگان سازمان ها ، نهادها، انجمن های علمی و مراکز مردم نهاد ( سمن ها )، برای ایجاد همکاری، هماهنگی و تشریک مساعی ،در محل ستاد علوم و فن آوری های شناختی در تهران برگزار شد.

"هفته آگاهی از مغز" کمپینی جهانی برای ارتقا وعلاقه مندی به تحقیقات علوم اعصاب توسط اتحادیه پژوهش های مغز دانا و اتحادیه های اروپایی دانا است و با حمایت های ستاد علوم شناختی و همکاری مراکز و نهادها درنقاط مختلف کشورمان برگزار می شود.
هفته آگاهی ازمغز یک رویداد سالیانه است که از سال 1996 به طور رسمی در هفته سوم ماه مارس ( اسفندماه ) آغاز می شود.هفته آگاهی از مغز درسال 2014 در بیش از 55 کشور و در قالب 86 کمپین در نقاط جهان برگزار شد.

محمد تقی جغتایی مشاور ارشد ستاد علوم شناختی در امر آموزش و ترویج در این نشست هم اندیشی اعلام کرد: با حمایت ها و برنامه ریزی های ستاد علوم شناختی ، برنامه های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از مغز با هدف حفظ و ارتقای آن و افزایش دانش در جامعه تدوین و در حال اجرا است .

دکتر جغتایی افزود: هفته آگاهی از مغز امسال برای سومین بار متوالی در کشور برگزار خواهد شد تا ضمن ارایه آموزش ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی ، زمینه شناسایی بیماری ها و اختلالات در حوزه های مغز بویژه در کودکان برای پیشگیری و درمان آن فراهم شود.

مشاورارشد ستاد علوم شناختی یادآورشد: استفاده ازتمامی ظرفیت ها،امکانات و پتانسیل ها برای ارتقای فعالیت های مغزی و راه های گسترش دانش مغزاز جمله سیاست های ستاد علوم شناختی است.

در نشست هم اندیشی مسوولان و نمایندگان سازمان ها ، نهادها و انجمن های علمی و مراکز مردم نهاد پیشنهاداتی در خصوص نحوه برگزاری بهتر هفته آگاهی از مغز ارایه شد و بر ساده بودن فهم اطلاعات ، استمرا تبلیغات ، فعالیت های مستمر پژوهشی و بهره گیری از بخش های مختلف در حوزه های ستادی و اجرایی در سطح کشور تاکید شد.

لازم به یادآوی است هفته آگاهی از مغز از چهارم تا دهم اسفندماه امسال در کشور برگزار می شود.
نظر شما