عضو مرکز "عصب روانپزشکی " بیمارستان "رویال" ملبورن استرالیا خواستار همکاری با محققان ایرانی برای اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی شد

تاریخ : 1396/11/04

تعداد بازدید : 1043

5 امتیاز از 2 رای

پروفسور "دنیس ولاکولیس " عضو مرکز نوروسایکیاتری(عصب روانپزشکی) بیمارستان "رویال "ملبورن استرالیا درجریان بازدید ازآزمایشگاه های ملی نقشه برداری مغز و دانشگاه تربیت مدرس ، خواستار همکاری و تبادل تجربیات با محققان و اساتید ایرانی برای اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی در حوزه های مرتبط با علوم شناختی شد.

عضو مرکز "نوروسایکیاتری " بیمارستان رویال ملبورن استرالیا که با حمایت ستاد علوم شناختی و به دعوت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ایران سفر کرده است، فعالیت های اساتید و متخصصان ایرانی در ارتباط با پروژهای علمی را چشمگیر توصیف کرد و حمایت و سرمایه گذاری برای تجهیز آزمایشگاه های تخصصی در آزمایشگاه های ملی نقشه برداری مغز و دانشگاه تربیت مدرس را شایان توجه دانست.

وی در گفت و گو با مسوولان این دو مرکز علمی و تحقیقاتی ایران پیشنهاد کرد تا پروژه های مشترک تخصصی میان محققان و اساتید استرالیایی و ایرانی به اجرا گذاشته شود.

دکتر "محمدرضا آی " رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در این بازدید که تنی چند از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه تهران نیز حضور داشتند، با تشریح فعالیت ها و اقدامات این مرکز نحوه ارایه خدمات ، برنامه های آزمایشگاه و دورنمای فعالیت های آینده آن را تشریح کرد.
در این بازدید امکان انجام همکاری مشترک میان آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با بخش تحقیقاتی بیمارستان ملبورن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

پروفسور "دنیس ولاکولیس " رییس مرکز نوروسایکیاتری(عصب روانپزشکی) بیمارستان "رویال "ملبورن استرالیا همچنین با حضور در محل آزمایشگاه های الکترو فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس ، ضمن تبادل نظر با مسوولان و محققان این مراکز، از بخش های آزمایشگاهی مطالعات رفتاری حافظه و یادگیری ، اختلالات شناختی ، بیماری های "صرع "، "درد " و "اعتیاد" نیز بازدید بعمل آورد.

لازم به یادآوری است آزمایشگاه ملّی نقشه برداری مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی و فن آوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان و روزآمد در حوزه علوم و فن آوری های شناختی تاسیس شده است.

ترویج اهمیت پژوهش و فعالیت های فن آورانه در حوزه علوم و فن آوری های شناختی و نقشه برداری مغزی، کمک به توسعه و گسترش پژوهش ها ، ارائه خدمات دانش محور از جمله تصویربردای تخصصی از مغز ، تحریک مغز با استفاده از روش های متنوع و مکمل، پردازش و ترکیب داده ها و تصاویر چند وجهی مغزی با استفاده از ابزارها و لوازم روزآمد از وظایف و فعالیت های این مرکز علمی و تخصصی است.

filereader.php?p1=main_a82a70e06b163fbf0
نظر شما