فصلنامه شماره3 مغز و شناخت حاوی مطالب متنوع درحوزه علوم شناختی و علوم اعصاب منتشر شد

تاریخ : 1396/11/17

تعداد بازدید : 828

4 امتیاز از 3 رای

فصلنامه شماره سه علمی ، آموزشی و خبری مغز و شناخت، حاوی تازه ترین مطالب ،گزارش ها و رویدادهای جذاب و خواندنی در حوزه علوم شناختی و نیز اقدامات و فعالیت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی منتشر شد.

در شماره جدید این فصلنامه سرفصل های پروژه ها و طرح های درحال اجرا و اهداف پیش روی ستاد علوم شناختی ،حمایت از طرح های برتر و نیز سایر اقدامات در حوزه علوم شناختی تشریح و گزارش هایی در ارتباط با معرفی کلینیک های حافظه ، کلینیک های مغز و شناخت ، مسابقه ملی دانش مغز و مسابقات دانش آموزی علوم اعصاب شناختی نگارش و در معرض دید مخاطبان و علافه مندان به علوم شناختی و محققان و دانش پژوهان قرار گرفته است.

برگزاری چهارمین دوره مسابقات حیاط خلوت با هدف آشنایی دانش آموزان با مفاهیم پایه و اساسی در علوم اعصاب شناختی ، سینما شناختی ، حافظه موضوعی از رویا تا واقعیت ، ذهن از خطا تا شناخت ، معرفی چند خطای شناختی و اثر آن بر زندگی روز مره ما ، آینه ها در مغز ، معرفی تز ساخت مدل داخلی تقویت کننده ثبت سیگنال تک نورونی مغز و همچنین بررسی ابعاد آموزش و پرورش شناختی در نشست مدیران مناطق آموزش و پرورش از دیگر مطالب انتشار یافته در فصلنامه جدید می باشد.

سخنان دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در همایش مغز و شناخت در اصفهان مبنی بر ضرورت تقویت مطالعات بین رشته ای در کشور و ترغیب محققان به انجام پژوهش در حوزه علوم و فن آوری های شناختی در این فصلنامه منتشر و بازتاب یافته است.

دکتر خرازی درجمع مختصصان و اساتید مراکز علمی اصفهان گفت: محققان علوم شناختی با کمک فن آوری اطلاعات و هوش مصنوعی می توانند امروزه از اطلاعات گسترده و قابل دسترس برای تحقیقات روانشناسی ، جامعه شناسی و دیگر حوزه ها استفاده کنند.

مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی ( دومین دوره مسابقات قطبی) دانش آموزی کشور از دیگر مطالب این فصلنامه است که دکتر خرازی در سخنانی گفته است دانش آموزان خلاق ، آینده درخشان حوزه شناختی را نوید می دهند.
در شمار جدید فصلنامه علمی ، آموزشی و خبری مغز و شناخت چگونگی حمایت های تشویقی ستاد علوم شناختی از مقالات و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه علوم شناختی، حمایت از طرح های برتر مدرسه تابستانه تشریح و مطالبی جذاب و خواندنی دیگری همچون حافظه مصنوعی از رویا تا واقعیت ، نوبل اقتصادی در دستان اقتصاد دانان رفتاری در فصلنامه منتشر شده است.

برگزاری مجمع اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی روانشناسی مشاوره و علوم تربیتی کشور با حمایت ستاد علوم شناختی ، برگزاری چهارمین دوره آزمون بین المللی دانش مغز در ایران و گفت و گو با مسوولان کلینیک مغز و شناخت در باره فعالیت ها و اقدامات این مرکز تخصصی دراین شماره انعکاس یافت.

گزارش ها، یادداشت ها، اخبار و گفت وگوهای متنوع دیگری در سومین شماره فصلنامه مغز و شناخت منتشر شده است که مخاطبان می توانند با مراجعه به سایت ستاد علوم شناختی به آدرس www.cogc.ir درصفحه انتشارات، فیلد فصلنامه،آنها را مطالعه کنند.

فصلنامه علمی ،آموزشی و خبری مغز و شناخت به صاحب امتیازی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می شود.
نظر شما