آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مسابقه ملی ایده پردازی کاربردهای تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز برگزار می کند

تاریخ : 1397/02/01

تعداد بازدید : 833

5 امتیاز از 1 رای

نخستین مسابقه ملی ایده پردازی کاربردهای تصویر برداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز از سوی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در تهران برگزار می شود.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در اطلاعیه ای اعلام کرد: این مسابقه با هدف جذب ایده های کاربردی محققان و پژوهشگران جهت رفع مشکلات رایج در کشور در زمینه پزشکی به خصوص در امر مطالعات خواب و اختلالات عصبی رایج از قبیل فراموشی "دمانس" و بیماری های عصب تحولی و همچنین کاربردهای حوزه علوم انسانی از جمله در بخش های اقتصاد و رفتاری مانند "نورومارکتینگ" و " آموزش و پرورش شناختی " برگزار می شود.

 

تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز (fMRI) روشی فراتر  از مطالعات ساختاری مغز است  و به بررسی کارکرد مغز با استفاده از اندازه گیری تغییر سطح اکسیژن و جریان خون می پردازد و نواحی فعال مغز در هنگام فعالیت های مختلف را مشخص می کند.

 

نخستین مسابقه ملی ایده پردازی کاربردهای تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز در دو مرحله حضوری و غیرحضوری برگزار خواهد شد و مهلت ثبت نام و ارسال چکیده طرح اولیه تا پایان اردیبهشت ماه است و مرحله نهایی آن در تیرماه سال جاری برگزار می شود.

 

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در این اطلاعیه اضافه کرد: علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مراجعه کنند.

 

filereader.php?p1=main_0b6ee2d16a82cbea5

نظر شما