معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری: تامین تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز طرح های تحقیقاتی درحوزه علوم شناختی دستاوردی مهم است

تاریخ : 1397/02/21

تعداد بازدید : 588

5 امتیاز از 2 رای

دکتر"سورنا ستاری" معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری اسلامی ایران در جریان بازدید از اجرای طرح های تحقیقاتی علوم شناختی درپژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی و مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت : حرکت به سمت بومی سازی دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز پروژه های تحقیقاتی درحوزه علوم شناختی گامی مثبت به سوی خود باوری و کاهش وابستگی ها است.

در این بازدید که دکتر "سید کمال خرازی " دبیر ستاد علوم شناختی نیز حضور داشت، معاون رییس جمهور ضمن گفت و گو با محققان دست اندکار طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی در دانشگاه شهید بهشتی، بر اراده دولت جهت کمک به دستیابی به خودکفایی و تامین نیازهای فنی علمی کشور تاکید کرد.

 

معاون علمی و فن آوری رییس جمهور و دبیر ستاد علوم شناختی در ادامه بازدید خود از پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی، از قسمت های مختلف آزمایشگاه های این مرکز علمی و تخصصی تحقیقاتی نیز دیدن کردند.

 

دکتر حمید لطیفی " مدیرگروه پیشران "نورو فوتونیک " دانشگاه شهید بهشتی در این بازدید با ارایه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این مرکز به منظور ساخت تجهیزات طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی گفت: با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی و مشارکت و همکاری اعضای هیات های علمی دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،گام های مثبتی برای ساخت و تامین تجهیزات طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی برداشته شده است.

 

وی افزود: تولید و ساخت دستگاه ها و ابزار های مورد نیاز برای طرح های تحقیقاتی با برخورداری از دانش محققان و متخصصان کشورمان در دانشگاه شهید بهشتی با هدف دستیابی به خودکفایی ادامه می یابد.

 

نظر شما