با حمایت ستاد علوم شناختی بیمارستان تخصصی روانپزشکی "روزبه" تهران به دستگاه ثبت فعالیت های "الکتریکی مغز" مجهز شد

تاریخ : 1397/03/27

تعداد بازدید : 318

5 امتیاز از 3 رای

به منظور ترویج علوم شناختی و تامین تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، آزمایشگاه عصب شناختی بیمارستان تخصصی روانپزشکی " روزبه " تهران به دستگاه "الکتروانسفالوگرام 64 کاناله " ( ثبت فعالیت های الکتریکی مغز) مجهز شد.

این اقدام در راستای تمرکز بر تربیت و توسعه نیروی انسانی متخصص و همچنین تجهیز آزمایشگاه ها و آماده سازی ابزارها و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی  انجام می شود و به عنوان یک اولویت در راهبرد ستاد توسعه علوم و فن اوری های شناختی جایگاه ویژه ای دارد. 

 

ستاد توسعه علوم شناختی تلاش می کند با فراهم آوردن زمینه های حمایتی ، فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده تری  را برای دانشجویان ، اساتید و متخصصان در حوزه های علوم شناختی مهیا کند و گامی عملی در امر تربیت کارشناسان آزمایشگاهی در حوزه های علوم شناختی برداشته شود. 

 

دکتر " محمد حسین مقامی " کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی اعلام کرد: با حمایت های ستاد در سال جاری تاکنون سه مرکز درمانی و دانشگاهی به دستگاه "الکتروانسفالوگرام 64 کاناله " ثبت فعالیت های الکتریکی مغز تجهیز شدند و در یک ماه آینده نیز دو مرکز علمی و تخصصی دیگر به این دستگاه مجهز می شوند.

 

مدیران ارشد ستاد علوم شناختی  معتقدند  توان مندی در تامین زیرساخت‌ها و ابزارهای مورد نیاز ارائه‌کنندگان خدمات شناختی یکی از الزامات موفقیت برنامه‌های توسعه و تعالی ارائه خدمات شناختی در کشور  است. 

 

کمک به ارتقای امنیت ملی کشورمان با استفاده از علوم و فن آوری‌های شناختی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، یکی از اولویت‌های جدی ستاد علوم شناختی محسوب می شود و به واسطه حمایت های این ستاد ، بسیاری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح های تحقیقاتی و علمی در داخل کشور ساخته و تامین می شود و تلاش های وسیع با هدف کاهش وابستگی ها و صرفه جویی های ارزی در این زمینه همچنان ادامه دارد.

نظر شما