در نتیجه فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی / فعالیت در حوزه های علوم شناختی در کشور روبه گسترش است

تاریخ : 1397/04/27

تعداد بازدید : 430

5 امتیاز از 2 رای

در راستای اهداف توسعه و گسترش دانش علوم شناختی در سطح کشور و بهره مندی محققان و دانش پژوهان از چتر حمایتی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، در نتیجه هشتمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی، سی و پنج طرح جدید در حیطه های علوم شناختی از سوی اساتید و متخصصان به این ستاد ارسال شده است.

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور افزایش هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی، هشتمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در خرداد ماه امسال را با تمرکز بر مسایل شناختی فراگیر جامعه برگزار کرده بود.

 

در هشتمین فراخوان طرح های پژوهشی  سی و پنج طرح در حوزه های روانشناسی شناختی، بازتوانی شناختی، علوم اعصاب شناختی، فن آوری شناختی، آموزش و پرورش شناختی، زبانشناسی شناختی و نیز مدل سازی شناختی توسط محققان، اساتید و متخصصان برای بررسی و بهره مندی از چتر حمایتی به ستاد علوم شناختی ارسال شد.

 

دکتر "حسین عزیزی"  کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی اعلام کرد: بررسی کارشناسی این طرح ها آغاز شد و انتظار می رود در آینده نزدیک نتیجه بررسی این طرح ها در کارگروه تخصصی بخش پژوهش ستاد مشخص و اطلاع رسانی شود.

 

وی گفت: توزیع جعرافیایی طرح های جدید ارسالی به ستاد  متنوع بوده  و محققان، اساتید و متخصصان  از مراکز علمی و دانشگاهی نقاط مختلف کشور خواهان فعالیت در حوزه های علوم شناختی هستند. 

 

تاکنون هفت مرحله  فراخوان حمایت از طرح­های پژوهشی از سوی ستاد برگزار شد و در نتیجه این فراخوان ­ها، بیش از یکصد و بیست  طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فن آوری­های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش حمایت های ستاد علوم شناختی قرار گرفتند.

 

  ستاد علوم شناختی در راستای سیاست های این ستاد می کوشد با حمایت از طرح های پژوهشی زمینه ترویج دانش علوم شناختی در سطح کشور هرچه بیشتر فراهم و انگیزه فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم و فن آوری های شناختی‌ گسترش یابد.

 

 یکی از اهداف اصلی ستاد از حمایت از طرح های پژوهشی در حوزه علوم شناختی دستیابی به خدمات و فن آوری های شناختی در آینده نزدیک برای کشور می باشد.

نظر شما