دانشگاه تهران کنفرانس ملی نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای درتوسعه‌ علمی و کار آفرینی کشور برگزار می کند

تاریخ : 1397/05/01

تعداد بازدید : 407

5 امتیاز از 3 رای

به منظور برقراری ارتباط و پیوند بین رشته ای و ایجاد بسترهای تعامل و همفکری میان اساتید، اندیشمندان و دانشجویان، کنفرانس ملی "نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کار آفرینی کشور " در تهران برگزار می شود.

بررسی ضرورت، اهمیت، کاربرد و الزامات میان‌رشته‌ای در توسعه علمی ،تبیین کارکرد و نقش دانشگاه‌ها در توسعه میان‌رشته‌ای در چهارچوب نقشه جامع علمی ،بررسی نقش میان‌رشته‌ای در توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی،تبیین نقش میان‌رشته‌ای در ارتقاء جایگاه بین‌المللی دانشگاه‌ ،تببین نقش میان‌رشته‌ای‌ها در تحقق مسوولیت اجتماعی دانشگاه،شناسایی چالش‌ها، موانع و راهکارهای توسعه میان‌رشته‌ای از محورها و اهداف مهم این نشست علمی و تخصصی عنوان شده است.

 

این کنفرانس از سوی پردیس البرز دانشگاه تهران و با همکاری دانشگاه ها ،مراکز پردیس و دانشکده ها ، اواخر آبان ماه امسال در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

 

مسوولان برگزاری این کنفرانس ملی معتقدند: گفتمان میان ‌رشته‌ای با برقراری ارتباط و پیوند بین  رشته ای علاوه بر رفع موانع و اثربخشی بیشتر محیط دانشگاهی، زمینه را برای از بین بردن فواصل و فضای خالی بین علوم  فراهم می‌آورد.

 

به اعتقاد مسوولان کنفرانس در سه دهه‌ اخیر، انسان با مسائل جدیدی از جمله در حوزه سلامت، محیط زیست و لزوم بهره‌ وری از انرژی مواجه است و حل هر یک از این مسائل نیازمند ترکیب و پیوند رشته‌های علمی می باشد.

 

مسوولان برگزار کننده این گردهمایی علمی امیدوارند با حضور گسترده محققان،اساتید، صاحبنظران و دانشجویان  با بررسی"ساختارهای دانشگاهی"، "شیوه ارتباط روش مند علوم" و مسایل "فرهنگی ـ اجتماعی" به عنوان مهم ترین موانع و چالش فعالیت های میان رشته ای ، بتوان نقش مطالعات میان‌رشته‌ای در توسعه علوم و کارآفرینی کشور را ترسیم و الگوی مناسبی برای توسعه میان‌ رشته‌ای ارایه شود.

نظر شما