معرفی طرح پژوهشی "مدل سازی و پیاده سازی سیستم بازشناسی اشیا مبتنی بر قشر بینایی مغز " در کانال آپارات ستاد علوم شناختی

تاریخ : 1397/05/29

تعداد بازدید : 439

5 امتیاز از 2 رای

سیزدهمین ویدئو کلیپ معرفی پروژه های تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در کانال آپارات این ستاد، به طرح پژوهشی "بازشناسی اشیا مبتنی بر قشر بینایی مغز" اختصاص یافت.

این اقدام به منظور معرفی طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی و آشنایی علاقه مندان با فعالیت های علمی و پژوهشی اساتید و دانش پژوهان صورت می گیرد.

 

به منظور اجرا و پیشبرد  این طرح تحقیقاتی ، آزمایشگاه "طراحی درستی سنجی، و عیب یابی سیستم های نهفته" در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران ایجاد و فعالیت های پژوهشی در حوزه های تخصصی طراحی سیستم های نهفته و شتاب دهنده های سخت افزاری، اتوماتیک سازی ، طراحی دیجیتال و امنیت سخت افزاری  در این آزمایشگاه آغاز شد.

 

محققان و متخصصان با کمک ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی موفق شدند ، طرح "مدل سازی و پیاده سازی سخت افزاری سیستم بازشناسی اشیا مبتنی بر قشر بینایی مغز" را در این آزمایشگاه فنی و تخصصی به اجرا در آورند.

 

در این آزمایشگاه شماری از  دانشجویان دوره های دکتری و کارشناسی ارشد برای توسعه  ابزارهای لازم جهت شبیه سازی، پیاده سازی و شتاب دهی شبکه های عصبی در حال  فعالیت هستند.

 

 علاقه مندان برای مشاهده ویدئو کلیپ این طرح تحقیقاتی و کسب اطلاعات لازم می توانند به کانال آپارات ستاد https://www.aparat.com مراجعه کنند.

نظر شما