مشاور ارشد ستاد علوم شناختی : کنگره بین المللی "دانش اعتیاد" فرصتی علمی و تخصصی در امر سیاست گذاری ، پیشگیری و درمان اعتیاد است

تاریخ : 1397/06/03

تعداد بازدید : 549

5 امتیاز از 3 رای

دکتر " محمد تقی جغتایی" مشاور ارشد ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و رییس دوازدهمین کنگره بین المللی " دانش اعتیاد " اعلام کرد: برگزاری این همایش بین المللی فرصتی مناسب به منظور بررسی فعالیت های علمی و تخصصی در حوزه اعتیاد و ارایه رویکرد سازنده درامر سیاست گذاری ، پیشگیری و درمان این پدیده اجتماعی است .

وی در گفت و گو با بخش خبری ستاد علوم شناختی گفت:  در این کنگره بین المللی ، اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران علمی، تحقیقاتی و تخصصی  در سطح ملی و بین المللی، دیدگاه ها و یافته های خود در زمینه آخرین فعالیت های پژوهشی در حوزه اعتیاد از منظر علوم پایه، بالینی، اجتماعی، حقوق و اثرات و پیامدهای مصرف مواد اعتیادآور را ارایه و  به اشتراک می گذارند.

 

رییس کنگره بین المللی " دانش اعتیاد با اشاره به اینکه در این نشست علمی تمامی ابعاد دانش اعتیاد از جمله مداخلات درمانی و شناختی نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، افزود:  عوارض شناختی اعتیاد و راه های بازتوانی شناختی آن از موضوعات مهم در کنگره بین المللی دانش اعتیاد است.

 

وی با بیان اینکه  ارایه راهکارهایی برای پیشگیری از اعتیاد در میان جوانان در کنگره بین المللی دانش اعتیاد مورد تاکید است  ، همچنین افزود: تلاش می شود براساس یافته های محققان داخلی و بین المللی ، مکانیزم ها و روش های مناسب در امر پیشگیری از اعتیاد و نیز توانمندسازی  معتادان تدوین و در سیاست گذاری ها مورد توجه قرار گیرد.

 

دکتر جغتایی  یادآور شد: در دوازهمین کنگره سالانه بین المللی دانش اعتیاد ، چندین  گردهمایی علمی نیز برگزار می شود و محققان دیدگاه های و یافته های پژوهشی خود درارتباط با فرصت های پیش رو در حوزه های  پیشگیری، درمان، بازتوانی و پژوهش را ارائه خواهند داد. 

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: در این کنگره بین المللی به دانشمندان و محققان جوان در حوزه های مختلف بواسطه انجام تحقیقات علمی و تخصصی و ارایه راهکارهای مفید در امر پیشگیری از اعتیاد و بازتوانی شناختی مبتلایان به این معضل اجتماعی ،جوایزی اهدا خواهد شد.

 

لازم به ذکر است ،در این کنگره بین المللی علاوه بر اندیشمندان و دست اندرکاران علمی و تخصصی از کشورمان، تنی چند  از محققان و متخصصان رشته های علمی مرتبط با دانش اعتیاد از کشورهای اروپایی، امریکا و  استرالیا نیز شرکت و سخنرانی می کنند. 

 

این کنگره از سوی مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و شماری از مراکز پزشکی، تحقیقاتی، اجرایی برپا می شود.

 

کنگره بین المللی دانش اعتیاد به مدت سه روز از چهاردهم تا شانزدهم شهریور ماه امسال در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران  گشایش می یابد.

نظر شما