پنجمین فصلنامه علمی ، آموزشی و خبری مغز و شناخت منتشر شد

تاریخ : 1397/06/04

تعداد بازدید : 460

5 امتیاز از 2 رای

پنجمین فصلنامه علمی ، آموزشی و خبری مغز و شناخت با برخورداری از مطالب متنوع و جذاب در خصوص رویدادها و تحولات تحقیقاتی در ارتباط با حوزه های علوم شناختی و اقدامات و فعالیت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در امر طراحی ، ساخت و تامین تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی انتشار یافت.

در تازه ترین فصلنامه مغز و شناخت مطالب و گزارش هایی از جمله در ارتباط با  انقلاب شناختی، تعامل مغز و کامپیوتر، معرفی کتاب ، اهدای مغز ، معمای هوشیاری ، پژوهش و درمان ،  آموزش و پرورش شناختی ، ایجاد  ساختار های جدید خدمات توانبخشی و بازتوانی شناختی  به رشته تحریر در آمده است.

 

موفقیت نماینده ایران در مسابقات جهانی دانش مغز در برلین آلمان ، به کارگیری فن آوری رباتیک و سامانه های هوشمند در توانبخشی افراد مبتلا به بیماری اوتیسم ، اعتیاد به مورفین و اختلال در تصمیم گیری ها  و نیز اجرای طرح پژوهشی سنجش شناختی توانایی حفظ بیداری رانندگان از دیگر موضوعات و گزارش های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی است که در فصلنامه بهار ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی نگارش و در معرض دید مخاطبان و دانش پژوهان و علاقه مندان به حوزه های علوم شناختی قرار گرفته است.

 

دیدگاه های دکتر "سید کمال خرازی " دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و استاد دانشکده  روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در خصوص توسعه و بهبود آموزش ، سلامت شناختی آحاد جامعه و تقویت همکاری های بین المللی به عنوان اهداف مهم این ستاد در سال جاری در بخشی دیگر از فصلنامه چهل و شش صفحه ای مغز و شناخت انتشار یافت .

 

در پنجمین فصلنامه مغز و شناخت با انعکاس سخنان دکتر خرازی در همایش ملی آموزش و به نقل از این استاد دانشگاه آمده است : در آموزش و پرورش شناختی ،ایجاد نگرش و انگیزش در دانش آموزان اولویت اول است و هرآنچه با مغز و ذهن انسان سروکار دارد ، می تواند متاثر از آموزه های شناختی و دانش ما از مغز و ذهن باشد.  

 

یادداشت های در باره "اهدای مغز ، اقدامی اندیشمندانه "، "مغزت را بشناس تا خودت را بشناسی "  اجرای یک طرح پژوهشی در خصوص "بررسی اختلالات روانی" ، "ساخت و کار ذهن" و نیز" پیوند سر رویایی چالش برانگیز" از دیگر مطالب خواندنی در پنجمین فصلنامه مغز و شناخت است.

 

گزارش ها، یادداشت ها، اخبار و گفت وگوهای متنوع دیگری در فصلنامه چاپ بهار مغز و شناخت منتشر شد و مخاطبان می توانند با مراجعه به بخش انتشارات سایت ستاد علوم شناختی، این مطالب را مطالعه کنند.

 

فصلنامه علمی ،آموزشی و خبری مغز و شناخت به صاحب امتیازی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می شود.

نظر شما