پیاده سازی سخت افزاری سیستم بازشناسی اشیا مبتنی بر قشر بینایی مغز در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران

تاریخ : 1395/10/17

تعداد بازدید : 1222

3 امتیاز از 2 رای

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور نظارت بر پیشرفت مستمر و ارتباط مستقیم با مجری طرح، بازدیدهایی را به صورت دوره ای از پروژه های تحت حمایت این ستاد در مراکز علمی و دانشگاه های سراسر کشور انجام می دهد.

در این بازدیدها، کارشناسان بخش پژوهشی ستاد با اطلاع از وضعیت فعلی طرح، به تسریع روند پیشرفت آن و رفع نیازمندی های مجری در راستای انجام طرح کمک می کنند.
در دی ماه سال جاری، کارشناسان بخش پژوهش ستاد بازدیدی از آزمایشگاه  "طراحی، درستی سنجی، و عیب یابی سیستم های نهفته" در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران تحت مدیریت آقای دکتر علیزاده به عمل آوردند. این آزمایشگاه که در سال 1391 راه اندازی و تکمیل شده، در حوزه تخصصیِ درستی سنجی و عیب یابی سیستم های دیجیتال، طراحی سیستم های نهفته و شتاب دهنده های سخت افزاری، اتوماتیک سازی طراحی دیجیتال، و امنیت سخت-افزار فعالیت می کند و تاکنون برای پیشبرد طرح "مدل سازی و پیاده سازی سخت افزاری سیستم بازشناسی اشیا مبتنی بر قشر بینایی مغز" از حمایت ستاد استفاده کرده است. در حال حاضر تعداد 6 دانشجوی دکترا و 8 دانشجوی ارشد بر روی پروژه های مرتبط با حوزه تخصصی این آزمایشگاه (تحت راهنمایی آقای دکتر علیزاده) مشغول به فعالیت هستند. در این آزمایشگاه ابزارهای لازم برای شبیه سازی، پیاده سازی و شتاب دهی شبکه های عصبی در حال توسعه است.

اطلاعات این آزمایشگاه در این لینک قابل دسترس است.

filereader.php?p1=main_415290769594460e2

filereader.php?p1=main_5aeb72031a8b2dcc0
نظر شما