چهارمین دور مسابقات علوم اعصاب شناختی 21 بهمن ماه ا فتتاح می‌شود

تاریخ : 1395/11/20

تعداد بازدید : 727

0 امتیاز از 0 رای

چهارمین دور مسابقات علوم اعصاب شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی روز پنج شنبه (فردا) 21 بهمن ماه برگزار می‌شود.

این دور از مسابقات با حضور بیش از 200 دانش آموز نخبه استان تهران در مدرسه "علامه حلی یک" در میدان حر آغاز می شود و دور بعدی این رقابت ها در سایر شهرها برگزار خواهد شد.
حامی این مسابقات ستاد علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری است که با همکاری معاونت پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش و پژوهشکده ریاضی پژوهشگاه دانش ها ی بنیادی برگزار می‌شود.
با توجه به اینکه حوزه علوم اعصاب شناختی، دانشی نو و میان رشته ای است ، محققان همه کشورها در تلاش هستند تا در این زمینه به پیشرفت های جدیدی دست یابند.
بنابراین مسابقات یاد شده، این امکان را فراهم می کند تا دانش آموزان مستعد و علاقمند به این حوزه شناسایی و به انتخاب این رشته در تحصیلات دانشگاهی خود و پژوهش در این حوزه تشویق شوند.
در دنیای امروز برای این که دانش آموزان با علوم اعصاب و علوم شناختی آشنا شوند، یک سری فوق برنامه های آموزشی در کنار آموزش های رسمی در نظر گرفته می شود که هدف از آنها آشنایی دانش آموزان با مغز و توانایی و سلامت آن و نیز ایجاد علاقه برای تحصیل در حوزه علوم شناختی و علوم اعصاب در آینده است.
بر اساس این برنامه ها، برای خارج کردن آموزش ها از حالت تئوریک به حالت عملی، آزمایشگاه هایی را در سطح مدارس با نام آزمایشگاه های علوم، مغز و شناخت تاسیس می کنند که در این مراکز، دانش آموزان به طورعملی با کارکردهای مغز و اعصاب آشنا می شوند.
در چند سال اخیر نیز ستاد علوم و فناوری های شناختی ، در کشور فعالیت هایی را تحت عنوان آشنایی دانش آموزان با مغز و عملکرد مغز با کمک آموزش و پرورش در مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان آغاز کرده و در برخی از این مدارس آزمایشگاه های علوم شناختی راه اندازی کرده است، این مدارس در حال مجهز شدن به تجهیزات و ابزارهای بومی هستند.
نظر شما