کارگاه علوم اعصاب شناختی دانش آموزان نخبه کشور، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برگزار شد

تاریخ : 1395/11/23

تعداد بازدید : 860

1.5 امتیاز از 2 رای

چهارمین دور از مسابقات علوم اعصاب شناختی با شرکت منتخبان دانش آموز نخبه و استعداد های درخشان از 9 استان کشور، صبح روز پنج شنبه در دبیرستان "علامه حلی یک" در تهران آغاز به کار کرد.


filereader.php?p1=main_1f0a20a5519a61401

در این دور از مسابقات 60 تیم چهار نفره از دانش آموزان نخبه از استان های البرز ، سمنان ، شهرستان های استان تهران ، قزوین، قم ، گلستان، مازندران، مرکزی و تهران حضور داشتند.
تیم های یاد شده طی دو روز و برگزاری چندین کارگاه آموزشی ، با حوزه علوم اعصاب شناختی و کارکرد ها و شگفتی های جذاب مغز آشنا شدند.
این کارگاه ها بوسیله دکتر عباسیان محقق در پژوهشکده ریاضی پژوهشگاه دانش های بنیادی و تیمی از مربیان زیر نظر وی برگزار شد.
حامی این مسابقات ستاد علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری است که با همکاری معاونت پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش و پژوهشکده ریاضی پژوهشگاه دانش ها ی بنیادی برگزار می‌شود.
علی قربانی دبیر اجرایی کارگاه آموزشی علوم اعصاب شناختی قطب یک کشور در حاشیه برگزاری کارگاه این مسابقات گفت: 60 تیم در این دوره شرکت کرده اند و هر تیم متشکل از 4 دانش آموز است که در مجموع 240 دانش آموز در این دوره شرکت دارند و تمام آنها برگزیدگانی از مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان هستند که علاقه زیادی به علوم جدید از جمله علوم شناختی دارند.

filereader.php?p1=main_399c313ad3f9d3d1c

وی تاکید کرد: از آنجا که علوم اعصاب شناختی عملکرد مغز و فعالیت های ذهن را بررسی می کند، علمی جذاب است و کارشناسان معتقدند در آینده نزدیک علوم جدید از جمله علوم اعصاب شناختی بازار اقتصاد و کار را به خود اختصاص خواهد داد.
در این دوره ها زمینه پژوهش و تحقیق دانش آموزان در حوزه علوم اعصاب و مغز با مجهز شدن به جزوه ها و کلیپ های آموزشی مختص این کارگاه ، فراهم می شود.
همچنین این دانش آموزان در دوره های تکمیلی که تابستان سال آینده برگزار خواهد شد شرکت خواهند کرد تا برای حضور در مسابقه علمی علوم اعصاب شناختی آماده شوند.

filereader.php?p1=main_78db87b8b42082aeb

مسابقات علوم شناختی کشور دارای چهار قطب است ، قطب یک در تهران است که دوره آن در حال برگزاری است. قطب دوم در یزد است که استان های شرق کشور را پوشش می دهد. قطب سوم در خوزستان و شامل استان های جنوب و جنوب غربی و قطب چهارم در آذربایجان غربی است که استان های شمال غربی را پوشش می دهد.
دوره آموزشی قطب های دوم 24 و 25 بهمن ماه در یزد، سوم 5 و 6 اسفند در خوزستان و چهارم 19 و 20 اسفند در آذربایجان غربی برگزار می شود..
حوزه علوم اعصاب شناختی، دانشی نو و میان رشته ای است و این دوره ها این امکان را فراهم می کند تا دانش آموزان مستعد و علاقه مند به این حوزه شناسایی و به انتخاب این رشته در تحصیلات دانشگاهی خود تشویق شوند.

filereader.php?p1=main_1eef10442ab54defe
نظر شما