همزمان با آغاز هفته آگاهی از مغز، سفیر مغز سال ۹۶ معرفی خواهد شد

تاریخ : 1395/11/26

تعداد بازدید : 628

0 امتیاز از 0 رای

سیاوش صفاریان سفیر هفته آگاهی از مغز سال 95 با بیان اینکه هفته آگاهی از مغز یک برنامه جهانی است، گفت: در سراسر دنیا این هفته در اواخر اسفند ماه برگزار می‌شود، ولی در ایران به دلیل همزمان شدن با سال جدید ، این هفته در اوایل اسفند هر سال برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این هفته یک هفته ترویجی برای ارتقای آگاهی عموم جامعه از عملکرد مغز است، اظهار کرد: این هفته از سال گذشته آغاز شده و طی آن برنامه‌هایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود.
صفاریان با تاکید بر اینکه سفیر مغز در هر سال انتخاب می‌شود، گفت: بر این اساس در افتتاح هفته آگاهی از مغز که روز ۲۹ بهمن‌ برگزار می‌شود، سفیر مغز سال ۹۶ نیز انتخاب خواهد شد.
به گفته وی، سفیر مغز از میان افراد فعال در حوزه‌های علمی انتخاب می‌شود و در طول یکسال، برنامه‌های ترویجی را برای ارتقای آگاهی مردم از عملکرد مغز اجرایی می‌کند.
صفاریان با تاکید بر اینکه در این هفته مباحثی همچون مغز انعطاف‌ پذیر، مغز ورزشکار، مغز سالم، مغز اجتماعی و مغز هنرمند مورد تحلیل قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: در این هفته تلاش می‌شود با افراد هنرمند و ورزشکار در خصوص سالم نگه داشتن مغز خود بحث و تبادل ‌نظر شود.

filereader.php?p1=main_fae0b27c451c72886


نظر شما