طراحی و ساخت سیستم رهگیر چشمی (Eye Tracking System) توسط شرکت "زیست کنکاش توس" در مشهد

تاریخ : 1395/12/16

تعداد بازدید : 846

3 امتیاز از 2 رای

تیم مهندسی شرکت "زیست کنکاش توس" که از شرکت های دانش بنیان است ، توانسته است با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، سیستم رهگیر چشمی (Eye Tracking System) در داخل کشور تولید کند.

با دستیابی به دانش فنی تولید این محصول با تکنولوژی بالا، امکان صرفه جویی ارزی قابل توجهی برای کشور در این زمینه ایجاد می شود.
سیستم رهگیر چشمی هم اکنون مراحل ساخت مدل Head Fix با نرخ 120 تصویر در ثانیه را با موفقیت به پایان رسانده است و همچنین ساخت مدل Head Free با نرخ 200 تصویر در ثانیه مراحل پایانی خود را می گذراند.
همچنین با توجه به برنامه ریزی انجام شده توسط مدیران و پژوهشگران این شرکت، در آینده ای نزدیک، سیستم هایی با نرخ 450 تصویر در ثانیه نیز توسط این شرکت دانش بنیان به بازار عرضه خواهد شد.

filereader.php?p1=main_5aeb72031a8b2dcc0

کارشناسان بخش پژوهش، فناوری و زیر ساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور رصد تجهیزات ساخت داخل و مورد نیاز برای پژوهشهای شناختی در کشور و ارزیابی اولیه این تجهیزات، بهمن ماه امسال بازدیدی از شرکت دانش بنیان "زیست کنکاش توس" در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه فردوسی مشهد به عمل آوردند.
شرکت زیست کنکاش توس فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاه های علوم اعصاب و شناخت با تلاش تیمی از برترین متخصصان رشته های مهندسی و علوم پایه به همراه صنعتگران توانمند شهرک صنعتی توس، از بهمن ماه سال 1393 در مرکز رشد واحدهای فناور شماره 4 دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد.
این شرکت پس از ثبت رسمی در اداره ثبت اسناد خراسان رضوی در اسفند ماه 1394 به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر محصولات این شرکت به صفحه رسمی شرکت زیست کنکاش توس مراجعه نمایند.


نظر شما