ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از طرح‌های پژوهشی دانشجویی وتشکیل انجمن‌های علمی در دانشگاه ها حمایت می کند

تاریخ : 1395/12/23

تعداد بازدید : 917

0 امتیاز از 0 رای

"محمد تقی جغتایی" مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، درباره فعالیت های کمیته دانشجویی ستاد گفت: آیین نامه های حمایتی در سال جاری توسط ستاد تدوین شده که به موجب آن، کمیته دانشجویی ستاد به منظور ترویج علوم شناختی و افزایش فعالیت‌های دانشجویی در این حوزه، از تشکیل انجمن‌های علمی در دانشگاه های سراسر کشور حمایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که در این راستا، تفاهم نامه هایی نیز میان ستاد و وزارت علوم تحقیقات و وزارت بهداشت امضاء شده است.
جغتایی گفت: بنابر این طرح، انجمن های علمی مغز و شناخت، بعد از ثبت و شروع فعالیت در دانشگاه ها، حمایت ستاد را دریافت می کنند.
وی افزود: این انجمن ها محدودیتی در نوع رشته دانشگاهی ندارند و بین رشته ای هستند و در واقع به نوعی بازوی ستاد در پیشبرد و ترویج علوم شناختی در دانشگاه ها محسوب می شوند.
مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی یادآورشد: برگزاری کارگاه های علمی مرتبط، سمینار و مسابقات دانشجویی، از جمله فعالیت های این انجمن ها است.
رییس دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه کرد که تا کنون در دانشگاه هایی همچون دانشگاه علوم پزشکی ایران و اصفهان، این انجمن های علمی تشکیل شده اند و هدف ستاد این است که تا پایان سال آتی، 50 انجمن علمی در دانشگاه های مختلف کشور تشکیل شود.
وی گفت: تاکنون کمیته دانشجویی، از پایان نامه های دانشجویی در مقاطع ارشد و دکتری حرفه ای حمایت می کرد که در اقدامی جدید به منظور شکل گیری پژوهش های علمی در دانشگاه ها، از طرح های پژوهشی دانشجویی نیز حمایت ویژه می کند.
نظر شما