مرحله دوم مسابقه ملی دانش مغز(Brain Bee) در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد

تاریخ : 1396/01/29

تعداد بازدید : 768

0 امتیاز از 0 رای

مرحله دوم مسابقه ملی دانش مغز به همت انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناروی های شناختی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

در این مسابقه، 31 دانش آموز برگزیده مرحله اول مسابقه، در دو مرحله ی تئوری و شفاهی به رقابت پرداختند که در پایان "پارسا پات"، "مهدی واحدی" و "آرمان خانجانی" حائز رتبه های اول تا سوم مسابقه شدند.
از نفرات اول تا سوم، به هنگام برگزاری همایش علوم شناختی تقدیر خواهد شد و نفر اول این مسابقه، تابستان امسال، برای رقابت در مسابقه جهانی Brain Bee به واشنگتن اعزام خواهد شد.
مسابقه دانش‌آموزی دانش مغز (Brain Bee)با هدف علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری علوم مغز و کارکردهای آن، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده ‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب، هر ساله در سطح دنیا برگزار می‌شود.
این مسابقات در بیش از ۱۵۰ نقطه و ۳۰ کشور دنیا برگزار می شود و برگزیدگان مسابقات هرکشور، هر سال در یک نقطه از دنیا گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
به این ترتیب بیش از سی هزار دانش‌ آموز از سراسر دنیا هر سال به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و اخبار این مسابقات در سرتاسر دنیا به طور گسترده پخش می شود.

filereader.php?p1=main_415290769594460e2
نظر شما