نشست هم اندیشی و تقویت همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی ایران و پژوهشکده علوم شناختی در قالب کلینیک مغز و شناخت برگزار شد.

تاریخ : 1396/03/08

تعداد بازدید : 1234

0 امتیاز از 0 رای

نشست هم اندیشی برای تقویت همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی ایران و پژوهشکده علوم شناختی در قالب کلینیک مغز و شناخت با حضور رییس این دانشگاه، دکتر جواد حاج میر اسماعیل، دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی، دکتر علیرضا مرادی رئیس پژوهشکده علوم شناختی و معاونان ، مشاوران و مدیران آنها روز یکشنبه برگزار شد.

در این نشست که در مرکز کلینیک مغز و شناخت برگزار شد ، بر تقویت همکاری هایی که براساس تفاهم نامه امضا شده میان پژوهشکده علوم شناختی و دانشگاه علوم پزشکی ایران به امضا رسیده است، تاکید شد.
دکتر خرازی در این نشست هدف از تاسیس کلینیک مغز و شناخت را ارایه خدمات توانبخشی شناختی به مردم اعلام کرد و گفت ، این کلینیک به عنوان یک الگو راه اندازی شده است تا در آینده نمونه های آن در همه نقاط کشور راه اندازی شود. وی افزود کلینیک مغز و شناخت با فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات بالینی به بیماران و افراد سالم تلاش می کند، چنین الگویی را تجربه و پروتکل های مختلف مداخلات شناختی را طراحی و به تصویب مراجع ذیربط برساند.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات فیزیکی انسانها اختلالات شناختی در پی دارد، بر ضرورت "چک آپ" شناختی تاکید کرد.

filereader.php?p1=main_4755b67c518f63852

او همچنین گفت انسانهای سالم نیز ضروری است با مراجعه به متخصص از کیفیت کارکردهای شناختی خود مطمئن شوند. وی افزود، در امریکا 83 درصد مردم با مراجعه سالانه به مراکز توانبخشی شناختی، مشکلات احتمالی خود را کنترل می کنند تا قبل از پیچیده شدن آن به معالجه بپردازند.
در این نشست دکتر جواد میر اسماعیل رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با اشاره به امکانات خوبی که در کلینیک مغز و شناخت فراهم شده است، آمادگی این دانشگاه را برای تقویت همکاری های مشترک با کلینیک مغز و شناخت و پژوهشکده علوم شناختی اعلام کرد.
در آغاز این نشست، دکتر پیمان حسنی ابهریان مدیر کلینیک مغز و شناخت گزارشی از خدمات و اقدامات توانبخشی شناختی کلینیک برای گروه های سنی مختلف ارائه کرد.

filereader.php?p1=main_14b1e54aa4b2db3aa

عضو هیات علمی و مدیر گروه توانبخشی شناختی پژوهشکده علوم شناختی با اشاره به اینکه هیچ فردی در هیچ گروه سنی بی نیاز از سنجش و توانبخشی شناختی نیست، آمادگی این مرکز را برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمینه های آموزشی ، پژوهشی ، بالینی و ارائه خدمات شناختی به بیمارانی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران معرفی می شوند اعلام کرد.
در این نشست مشترک دکتر محمد تقی جغتایی مشاور عالی ستاد در امور آموزش ، دکتر مرادی رییس پژوهشکده علوم شناختی، دکتر سلطانی معاون آموزشی، دکتر سید علی موسوی معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ایران به همراه چند تن دیگر از مدیران دانشگاه علوم پزشکی ایران حضور داشتند.

کلینیک مغز و شناخت در خیابان زرتشت شرقی تهران واقع شده است.

نظر شما