ارائه پروتکل درمانی صرع برای بیماران مبتلای ایرانی

تاریخ : 1396/04/13

تعداد بازدید : 602

0 امتیاز از 0 رای

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اعصاب کودکان بیمارستان مفید از ارائه پروتکل درمانی برای بیماری صرع خبر داد و گفت: این پروتکل درمانی ویژه بیماران مبتلای ایرانی است.

دکتر "محمدمهدی ناصحی" با اشاره به جزئیات بیماری صرع، افزود: برای کنترل این بیماری در دنیا پروتکل درمانی عرضه شده است.
وی با بیان اینکه این پروتکل در ایران وجود ندارد، ادامه داد: بر این اساس در مرکز تحقیقات اعصاب کودکان بیمارستان مفید اقدام به طراحی یک پروتکل درمانی برای درمان و کنترل صرع بیماران مبتلا ایرانی کردیم.
ناصحی تاکید کرد: این پروتکل درمانی برای تشنج‌های کنترل نشده‌ای است که بیش از 5 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات علوم اعصاب کودکان بیمارستان مفید با تاکید بر اینکه تشنج کنترل نشده 5 تا 30 دقیقه می‌تواند آسیب زیادی به اعصاب مغز وارد کند، خاطر نشان کرد: بر اساس این پروتکل گاید لاین ویژه ای برای درمان بیماران مبتلا به صرع ایرانی عرضه شد.
وی با تاکید بر اینکه این گاید لاین درمانی صرع از سوی انجمن صرع و وزارت بهداشت تایید و به مراکز درمانی ابلاغ شده است، یادآور شد: با این پروتکل درمانی مسیر درمانی برای بیماران مبتلا به صرع تعیین می‌شود.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به دلایل ایرانیزه کرده پروتکل درمانی بیماری صرع، خاطر نشان کرد: برخی از داروهایی که در ایران برای بیماران مبتلا به صرع تجویز می‌شود متفاوت از داروهایی است که در خارج برای مبتلایان تجویز می‌شود و از سوی دیگر برخی از داروهای خارجی نیز در کشور وجود ندارد.
وی تاکید کرد: این پروتکل درمانی بر اساس شرایط بیماران ایرانی تهیه شده است.
در همین حال ستاد توسعه علوم شناختی از فعالیت های پژوهشی در حوزه اختلالات عصبی تکاملی کودکان کشور از جمله مرکز تحقیقات علوم اعصاب بیمارستان مفید حمایت مالی می کند.
دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری، 31 خرداد ماه امسال به همراه مدیران و معاونان این ستاد از مرکز تحقیقات علوم اعصاب کودکان بیمارستان مفید تهران بازدید کرد.
دکتر خرازی در ملاقات با دکتر محمد غفرانی رییس مرکز تحقیقات علوم اعصاب کودکان بیمارستان مفید اعلام کرد که از پروژه های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی در کشور حمایت می کند.
نظر شما