سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز، با حضور پژوهشگران ایرانی برگزار می شود

تاریخ : 1396/06/21

تعداد بازدید : 889

5 امتیاز از 1 رای

اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز (ISBM2017 ) روزهای دوم و سوم مهرماه با حضور محققان برتر ایرانی و پژوهشگران صاحب نام ایرانی خارج از کشور، در محل پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

دکتر "محمد رضا آی" در نشستی ضمن تشریح اهداف این سمپوزیوم که به مناسبت اولین سالگرد تاسیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می شود، گفت: ارائه خدمات تخصصی به تمام محققان کشور از عمده اهداف تاسیس این آزمایشگاه است.
رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز افزود، این آزمایشگاه دارای پیشرفته‌ترین دستگاه ام‌.آر.آی در منطقه
و مجهز به دستگاه تحریک مغزی، دستگاه تحریک الکتریکی مغزی، دستگاه طیف نگاری کارکردی و سیگنال‌گیری از مغز است.
وی همچنین یادآور شد: این آزمایشگاه ملی مجهز به دو آزمایشگاه پردازش تصویر و پردازش سیگنال است که می‌تواند خدمات تخصصی را به محققان ارائه دهد.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران نیز با تشریح اهداف این رویداد علمی، گفت: ترویج علوم شناختی در حوزه نقشه برداری مغز، به روز رسانی دانش و اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و فناوران مرتبط با این حوزه و گسترش ارتباط با متخصصان صاحب نام، از مهمترین اهداف این رویداد علمی است.
دکتر "غلامعلی حسین زاده" اضافه کرد: 15 استاد مجرب داخلی و خارجی، دستاورهای جدید و آخرین یافته های علمی خود را در قالب سخنرانی در این سمپوزیوم ارائه خواهند کرد.
وی با اشاره به برگزاری 15 کارگاه تخصصی در این سمپوزیوم گفت: آشنایی با کاربرد روش تحرک جریان مستقیم فراجمجمه ای ( TDCS ) در درمان، نگرش سایبرنتیک در پردازش اطلاعات سیگنال های مغزی، مهارت های مغزی، آشنایی و تشخیص بهتر تومورها، از جمله موضوعاتی است که در این کارگاه ها مطرح می شود.
حسین زاده ادامه داد: ارزیابی و تشخیص اختلالات خواب با رویکرد علوم اعصاب شناختی، نگارش مقاله علمی موفق در زمینه علوم اعصاب و نقشه برداری مغز، آشنایی با الکتروانسفالوگرافی ، آشنایی با فناوری طیف نگاری مادون قرمز نزدیک مغز و آشنایی با روش طیف نگاری تشدید مغناطیسی از دیگر کارگاه های تخصصی سمپوزیوم است که از 28 شهریور تا 6 مهرماه برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران نیز گفت: در دهه اخیر علم ژنتیک را علم مادر تعریف کردند و اغلب سرمایه گذاری برای شناسایی ژنوم انسانی صرف شده است.
دکتر "حسین قدیری" همچنین تصریح کرد که علم نقشه برداری مغز در دنیا جوان است و در ایران به موقع آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز راه اندازی شده است و از این طریق می توانیم به پیشرفت های خوبی در زمینه هایی مانند درمان مغز و اعصاب و روان پزشکی دست یابیم.
قدیری توسعه همگرای دانش و فناوری علوم نقشه برداری مغز را از مهمترین رسالت های آزمایشگاه ملی نقشه برداری دانست و خاطرنشان کرد که این سمپوزیوم در اولین سالگرد افتتاح آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می شود.
نظر شما