راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در یازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد بررسی می شود

تاریخ : 1396/06/22

تعداد بازدید : 736

5 امتیاز از 2 رای

یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد به منظور بررسی راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در سالن همایش های رازی تهران با سخنان دکتر "محمد تقی جغتایی" گشایش یافت.

مشاور وزیر بهداشت در این کنگره اعلام کرد: هرچند مهمترین مشکل سلامت از دید مسئولان ذیربط، بیماری های قلبی و عروقی به لحاظ مرگ و میر است، اما مهمترین مشکل سلامت از دید مردم، اعتیاد به شمار می رود.
رئیس یازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد گفت، کنگره اعتیاد یک کنگره بین رشته‌ای است که از تمام رشته‌های پزشکی، اقتصاد، مددکاری و...، دخالت دارند و تمامی حوزه‌هایی که در بخش مبارزه، کاهش تقاضا، کاهش عرضه در اعتیاد دخالت دارند، در این کنگره شرکت کرده اند.
دکتر جغتایی افزود، یکی از ویژگی‌های کنگره امسال این است که سعی کرده‌ایم مسئولانی از سازمان بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت کشور، وزارت بهداشت، سازمان زندان‌ها، نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر در کنار هم بنشانیم و یک بحث چالشی در حوزه کاهش عرضه و تقاضا داشته باشیم.
رئیس یازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد، اظهار داشت: ویژگی دیگر کنگره امسال بحث اجتماعی شدن مواد مخدر و مطالعات و حوزه‌های مختلف است که در محورهای کنگره قرار داده‌ایم و امسال در کنگره اعتیاد علاوه بر اینکه به جنبه‌های پزشکی و کاهش عرضه می‌پردازیم، به عنوان یک مسئله اجتماعی نیز در نظر گرفته‌ایم.
وی افزود، باید گفت اعتیاد یک مسئله اجتماعی است و اگر قرار است مداخله‌ای انجام گیرد باید به عنوان یک مسئله اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و نوع برخورد با آن هم متفاوت است و باید به سمتی برویم که چطور می‌شود اول پیشگیری کنیم، تا اعتیاد به وجود نیاید.

filereader.php?p1=main_92bd61aca6a6c8f93

یازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان بهزیستی با مشارکت فعالان و صاحبنظران حوزه‌های مرتبط در سطح ملی و بین‌المللی از 22 تا 24 شهریور 96 در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی تهران برگزار می شود.
‌ارائه سخنرانی‌ها، پانل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و مقالات در موضوعات علوم پایه، بالینی، انسانی، اجتماعی و حقوق، به همراه برپایی نمایشگاه جانبی، از دیگر برنامه‌های کنگره دانش اعتیاد است.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی نیز در غرفه یی در این کنگره، نشریات وکتاب هایی که با حمایت این ستاد به چاپ رسیده است برای علاقه مندان به نمایش گذاشته است و به سوالات حاظران درباره علوم و فناوریهای شناختی و حمایت های ستاد از آموزش و پژوهش در زمینه این دانش نوین پاسخ می دهد.
نظر شما