فصلنامه شماره 2 مغز و شناخت منتشر شد

تاریخ : 1396/08/20

تعداد بازدید : 1156

5 امتیاز از 3 رای

فصلنامه شماره دو مغز و شناخت، ویژه تابستان 96 که حاوی تازه ترین رویداد های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی است منتشر شد.

در شماره جدید این فصلنامه، مطالب گوناگون و متنوعی در 40 صفحه می خوانیم، از جمله در گفت و گویی با دکتر مجید نیلی استاد دانشکده برق وکامپیوتر دانشگاه تهران و مدیر پژوهش و زیر ساخت ستاد، بر حرکت در جهت علوم شناختی به عنوان "یک باید و نه یک انتخاب"، تاکید شده است.

در این شماره دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی بر رویه و خط مشی عملکرد ستاد که "تمرکز" بر حوزه های اولویت دار تا حصول نتایج عملی و ملموس در سطح جامعه است، تاکید کرده است و نوشته است: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، عهده دار تبیین اهداف و راهبردهای کلان و همچنین حمایت و هدایت دستگاه های مختلف کشور در جهت نیل به اهداف و منافع ملی مندررج در سند جامع ستاد است.

در این نوشتار به طور مبسوط و در 12 سرفصل مختلف، پروژه ها و طرح های در حال اجرا و اهداف پیش روی ستاد تشریح شده است.

چگونگی حمایت های تشویقی ستاد علوم شناختی از مقالات و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه علوم شناختی، حمایت از طرح های برتر مدرسه تابستانه ، مقاله یی با موضوع "زیبایی از منظر علوم اعصاب شناختی" ، مطلبی جذاب در باره پارادوکس انتخاب و دانش مغز برای جامعه، از جمله موضوعاتی است که در فصلنامه شماره 2 آمده است.

"نقشه برداری مغز در سطوح شبکه های عصبی، گامی مهم در پیشرفت علوم شناختی" از دیگر موضوعاتی است که در گفت و گو با دکتر "میر شهرام صفری" عضو هیات علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و محقق انیستیتو دانش مغز ریکن ژاپن، در این شماره به رشته تحریر درآمده است.

در این شماره همچنین به معرفی آزمایشگاه های نقشه برداری مغز، علوم اعصاب در ایران و جهان، زبان شناسی شناختی، موسیقی ذهن و پروژه مغز انسان پرداخته شده است.

گزارش ها، یادداشت، اخبار و گفت وگوهای متنوع دیگری در دومین شماره فصلنامه مغز و شناخت درج شده است که مخاطبان می توانند با مراجعه به سایت ستاد علوم شناختی به آدرس www.cogc.ir در صفحه انتشارات، قسمت فصلنامه، آنها را مطالعه کنند.

فصلنامه مغز و شناخت به صاحب امتیازی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می شود.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820
نظر شما