با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی / مدرسه پاییزه مغز و اعصاب آذر ماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

تاریخ : 1396/09/01

تعداد بازدید : 925

5 امتیاز از 1 رای

به منظور ارتقای سطح دانش وتحقیقات در حوزه مغز و علوم اعصاب، گرایش مهندسی پزشکی(بیوالکتریک) دانشگاه فردوسی مشهد با حمایت ستاد علوم و فن آوری های شناختی ، مدرسه پاییزه برگزار می کند.

دکتر جواد صفایی مجری برگزاری مدرسه پاییزه اعلام کرد، این اقدام آموزشی و تحقیقاتی با هدف آشنایی با اصول فن آوری های گوناگون ثبت اطلاعات مغز شامل : EEG, fNIRS, fMRI و آشنایی و کار با روش¬های تجزیه، تحلیل و تفسیر اطلاعات حاصل از: EEG, fNIRS, fMRI ، برپا می شود.

به گفته وی، رشد و آسیب شناسی مغز (از نوزاد تا نوجوان) ، ایجاد و توسعه اطلس چند مودالیته مغزی، آشنایی و کار با روش¬های آماری پردازش اطلاعات مغزی و آشنایی با کاربرد فن آوری¬های یاد شده در حوزه شناخت رابطه مغز- زبان، مغز-موسیقی و آشنایی و کار با روش تجزیه ، تحیل و تفسیر اطلاعات از دیگر اهداف برگزاری مدرسه پاییزه است.

در مدرسه پاییزه امسال، دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد، پرفسور walli0s از گروه تحقیقاتی insern u1105 از کشور فرانسه نیز حضور دارد.

در طول پنج روز برپایی این مدرسه پاییزه (18 تا 22 آذرماه) امسال، اساتید و دانشجویان رشته های مهندسی پزشکی، علوم، روانپزشکی، پزشکی و سایر رشته های دانشگاهی، آخرین دیدگاه ها، نظرات و دستاوردهای تحقیقاتی خود در حوزه مغز و علوم اعصاب به بحث و بررسی می گذارند.

ستاد علوم و فن آوری های شناختی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، دانشگاه شیراز و دانشگاه فردوسی مشهد از حامیان برپایی این مدسه پاییزه هستند.


filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820
نظر شما