دکتر خرازی : ایران و برزیل در مسیر تقویت و توسعه همکاری ها گام بر می دارند

تاریخ : 1396/09/10

تعداد بازدید : 751

3.7 امتیاز از 3 رای

دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری شناختی اعلام کرد :ایران و برزیل درصدد تقویت و تعمیق همکاری های مشترک علمی و تحقیقاتی میان دو کشور هستند

وی عصر روز چهارشنبه در جریان امضای یادداشت تفاهم همکاری میان دو کشور در تهران در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با مبادله این تفاهمنامه زمینه همکاری های مشترک دو کشور در حوزه های فن آوری و علوم شناختی گسترش خواهد یافت و شکل جدیدی از اجرای طرح های تحقیقاتی و دانشگاهی پایه گذاری می شود.

دکتر خرازی با اشاره به دستاوردهای ارزنده و مثبت محققان و دانشمندان ایرانی در حوزه های علوم شناختی گفت: همکاری میان ایران و برزیل به سود منافع دو کشور است و سبب انتقال تجربیات و اطلاعات علمی میان دو طرف خواهد شد.

filereader.php?p1=main_441954d29ad2a375c

دبیر ستاد علوم و فن آوری شناختی با بیان اینکه هم اینک همکاری ثمربخشی میان این ستاد و دو نهاد تحقیقاتی برزیل ادامه دارد ،اضافه کرد: تبادل استاد و دانشجو و نیز اجرای طرح های علمی در حوزه فن آوری ها، سبب تقویت پیوندهای همکاری مشترک می شود که این امر در جهت تامین منافع دو طرف خواهد بود.

وی گفت :در حال حاضر برخی از مراکز دانشگاهی ایران از جمله دانشگاه تهران و پژوهشکده علوم شناختی در حوزه علوم شناختی با مراکز تحقیقاتی و فن اوری برزیل همکاری می کننند و اجرای طرح های علمی و تحقیقاتی با امضای تفاهمنامه جدید توسعه و گسترش خواهد یافت.

دکتر خرازی با بیان اینکه ستاد توسعه علوم و فن آوری شناختی از محققان و دانشمندان ایرانی در اجرای برنامه های مشترک در حوزه علوم شناختی و فن آوری با کشور برزیل حمایت همه جانبه بعمل می آورد ، تاکید کرد : گسترش همکاری ها در حوزه های گوناگون به سود منافع مشترک است و سبب توسعه مناسبات و تبادل تجربیات و اطلاعات میان محققان دو کشور خواهد شد.

لازم به یادآوری است دومین تفاهمنامه همکاری علمی میان ایران و برزیل عصر روز چهارشنبه از سوی دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوریهای شناختی و دکتر کارلوس توماس نماینده سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی برزیل (CAPES) در تهران امضا و مبادله شد. اولین تفاهمنامه نیز بین ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی و سازمان حمایت از تحقیقات در ایالت سائوپائولو (FAPESP) به امضا رسید که در جریان است.
نظر شما