نماینده سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی برزیل خواستار بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های علمی در مراکز تحقیقاتی ایران شد

تاریخ : 1396/09/14

تعداد بازدید : 711

4.3 امتیاز از 3 رای

دکتر "کارلوس توماس" نماینده سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل در جریان سفر به ایران ، سطح علمی و دانش محققان و پژوهشگران مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی کشورمان در حوزه های مرتبط با علوم شناختی را بسیار عالی ارزیابی کرد و خواستار توسعه و تعمیق همکاری های مشترک و بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های مراکز علمی ایران شد.

وی گسترش و ارتقای سطح همکاری میان مراکز دانشگاهی و علمی در بخش های علوم شناختی و بهره گیری از استعدادهای محققان و توانمندی مراکز تحقیقاتی دو کشور را به سود منافع مشترک دو کشور و در جهت تحکیم و تقویت همکاری ها و تبادل اطلاعات میان ایران و برزیل دانست.

نماینده سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی برزیل با ارزیابی مثبت از مذاکرات و گفت وگوهای خود با دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، خواستار اجرای سریعتر مفاد تفاهم نامه همکاری متقابل میان دو کشور شد.
دکتر کارلوس توماس در مدت اقامت خود در ایران، از مراکز علمی و دانشگاهی در تهران و شیراز از جمله، پژوهشگاه دانش های بنیادی، پژوهشکده لیزر و پلاسما و همچنین پژوهشکده مغز و شناخت دانشگاه شهید بهشتی، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، آزمایشگاه تحقیقاتی علوم اعصاب و آزمایشگاه های اختلالات رفتاری خواب دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید و با اساتید و مسوولان این مراکز علمی و تحقیقاتی به گفت وگو پرداخت.

filereader.php?p1=main_03232a6431825df76

تفاهمنامه همکاری علمی بین ستاد توسعه علوم و فن آوری شناختی و سازمان حمایت از تحصیلات تکمیلی برزیل (CAPES) اواخر هفته گذشته در محل ستاد توسعه علوم و فن آوری شناختی امضا شد.

filereader.php?p1=main_41ae9048bf669e185

براساس مفاد این تفاهمنامه علمی، همکاری برای اجرای پژوهش های مشترک و تبادل استاد و دانشجو در زمینه مطالعات علوم و فن آوری های شناختی میان ایران و برزیل توسعه و گسترش می یابد و بستر همکاری محققان دو کشور در انجام طرح های مشترک تحقیقاتی تا دستیابی به نتایج مطلوب براساس حقوق برابر و منافع متقابل نیز فراهم خواهدشد.
نظر شما