نشست ارایه شفاهی طرح های پژوهشی مصوب ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی / در ششمین کنگره علوم اعصاب تهران

تاریخ : 1396/10/03

تعداد بازدید : 774

5 امتیاز از 2 رای

با هدف بررسی و رصد پیشرفت طرح های پژوهشی مصوب ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و نیز تبادل نظر میان مجریان و ناظران طرح ها، نشست ارایه شفاهی آن در حاشیه ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد.

این نشست با حضور اساتید و کارشناسان حوزه های علوم اعصاب شناختی ، مدل سازی ، روانشناسی ، زبانشناسی ، آموزش و پرورش و فن آوری های شناختی تشکیل شد و طی آن ناظران بیش از پنجاه طرح پژوهشی مصوب ستاد علوم شناختی، روند پیشرفت و مسایل مرتبط با اجرای این طرح ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.
طرح های گروه های پیشرو اپتوژنیتک (تحریک نوری و سلول های عصبی)، گروه اختلالات عصب تحولی و طرح های ایمپلنت مغزی از جمله طرح های پژوهشی مصوب ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی است.

این طرح ها با همکاری دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، صنعتی شریف، تربیت مدرس، صنعتی امیرکبیر ، فردوسی مشهد و نیز برخی دیگر مراکز علمی و تحقیقاتی در حال اجراست.

به گفته کارشناسان گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد علوم شناختی، دوره زمانی اجرای این طرح های پژوهشی دو سال به طول می انجامد و یافته های حاصل از آن در بخش های توانبخشی، بالینی و توسعه فناوری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حضور جمعی از مقامات، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان و نیز چندتن از محققان خارجی به مدت سه روز از چهارشنبه 29 آذر ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی گشایش یافت.

در جریان برپایی این کنگره علمی، غرفه ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور معرفی فعالیت ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی این ستاد در محل کنگره دایر بود.

filereader.php?p1=main_3e5e2be2e36f9dfc0

filereader.php?p1=main_81b5a50db6b9b8a9d
نظر شما