مراسم اختتامیه "هفته آگاهی از مغز" در باغ کتاب تهران برگزار می شود

تاریخ : 1396/12/10

تعداد بازدید : 848

4 امتیاز از 3 رای

مراسم "اختتامیه هفته آگاهی ازمغز" با حضورمحققان ، اساتید و متخصصان حوزه علوم مغزواعصاب، جامعه هنری ، ورزشی وعموم علاقه مندان به دانش مغز، روز جمعه یازدهم اسفندماه جاری در"مجموعه باغ کتاب" تهران برگزارمی شود.

"هفته آگاهی ازمغز" با هدف آشنایی افراد جامعه با راه های توان مند سازی و ارتقای ذهن و مغز، سلامت روان ، پیشگیری ، تشخیص و کاهش اختلالات مغزی و برای سومین سال متوالی به همت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی درایران برگزارمی شود.

 

هفته آگاهی از مغز از سال 1996 درسطح جهانی آغاز شده و درحال حاضر در بیش از 100 کشور جهان برگزارمی شود.

 

درمراسم اختتامیه این هفته، "سیاوش صفاریان پور" به عنوان "سفیر مغز و شناخت " و میزبان این برنامه با متخصصان حوزه های مختلف و نمایندگان جامعه هنری و ورزشی دریک نشست صمیمی گفت و گو می کند و "عادل فردوسی پور" و "احسان قائم مقامی "از جامعه ورزشی و "سروش صحت " از حوزه هنرمندان نیز درمراسم اختتامیه این هفته شرکت دارند.

 

درمراسم اختتامیه هفته آگاهی ازمغز همچنین از مروجان و محققان برترحوزه مغز و علوم شناختی تقدیر بعمل می آید.

 

در"هفته آگاهی ازمغز " که از روز چهارم اسفندماه جاری در نقاط مختلف کشور آغاز شد، برنامه ها ،همایش ها و نشست های تخصصی متعددی درسطوح دانش آموزی ،دانشجویی و مردمی به منظور معرفی توان مندی های مغز، بهبود عملکرد آن و نیز راه های کمک به حفظ سلامت و بهداشت مغز دراماکن مختلف برپا شد.

 

افزایش عملکرد مغز، سرعت بخشیدن به تشخیص اختلالات و بیماری های حوزه مغز، بالا بردن آگاهی های عمومی درباره بیماری های مغز وعدم برچسب زدن به این بیماران از جمله اهداف برگزاری هفته آگاهی ازمغزعنوان شده است.

 

درهفته آگاهی از مغز ده برنامه علمی و آموزشی از شبکه های سیمای جمهوری اسلامی پخش و برنامه های متنوع دیگری نیز درارتباط با موضوع آگاهی ازمغز به نمایش درآمد و دستورالعمل ویژه مراکز بهداشتی برای افزایش آگاهی مردم پیرامون بیماری های اختلالات مغزی نیز تدوین و دراستان های کشور توزیع شد.

 

درهفته آگاهی از مغز همچنین چندین مطلب علمی از طریق کانال تلگرامی آگاهی از مغز در دسترس افراد جامعه قرار گرفت و مطالب علمی دیگری نیز درارتباط با مغز کودک و اهمیت انعطاف پذیری مغز انتشار یافت.

 

filereader.php?p1=main_73c18c59a39b18382

نظر شما