گامی دیگر برای ترویج علوم شناختی در استان آذربایجان شرقی

تاریخ : 1397/02/25

تعداد بازدید : 550

5 امتیاز از 2 رای

به منظور ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و نیز تامین تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز حوزه علوم شناختی، با کمک و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، یکدستگاه "الکتروانسفالوگرام" 64 کاناله ( ثبت فعالیت های الکتریکی مغز) برای تجهیز آزمایشگاه شناختی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در اختیار این نهاد علمی – آموزشی قرار گرفت.

ستاد توسعه علوم شناختی با هدف ایجاد فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی برای دانشجویان و اساتید می کوشد با اجرای طرح های حمایتی و انجام سرمایه گذاری ، زمینه ترویج و گسترش حوزه های علوم شناختی درمراکز علمی و دانشگاهی را فراهم و در امر تربیت و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه های علوم شناختی گام های اساسی  بردارد.

 

دانشگاه خوارزمی نیز بتازگی با حمایت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی  به دستگاه " الکتروانسفالوگرام " 64 کاناله ثبت فعالیت های الکتریکی مغز مجهز شد تا فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی در حوزه های علوم شناختی برای دانشجویان و محققان فراهم شود.

 

ستاد علوم شناختی در این رهگذر تلاش می کند از یک سو سیاست  تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد.

 

براساس برنامه ریزی ستاد علوم شناختی همچنین قرار است در آینده نیز دو دستگاه  "الکتروانسفالوگرام"در اختیار آزمایشگاه دانشگاه اصفهان و نیز یک مرکز بیمارستانی در تهران  قرار گیرد.

 

کمک به ارتقای امنیت ملی با استفاده از علوم و فن آوری‌های شناختی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، یکی از اولویت‌های جدی ستاد است و با حمایت آن بسیاری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح های تحقیقاتی و علمی در داخل کشور ساخته شده است و تلاش گسترده در این زمینه همچنان ادامه دارد.

نظر شما