کلینیک مشاوره و منتورینگ شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی تاسیس شد

You are currently viewing کلینیک مشاوره و منتورینگ شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی تاسیس شد
۳۰۷ Views

به منظور ارائه خدمات مشاوره در زمینه تقویت بعد شناختی بازی به طراحان و سازندگان بازی در کشور ،کلینیک مشاوره و منتورینگ شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی تاسیس شد.

این مرکز مشاوره و منتورینگ شناختی با همکاری شتابدهنده مایندپلاس و موسسه تحلیلگران مغز و رفتار و تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ایجاد و آماده همکاری با فعالان بازار بازی­ سازی و اسباب­ بازی است.

 

امروزه بازی­ سازی یکی از بازارهای فعال، خلاق و با گردش مالی بالا در دنیا محسوب می شود و در کشور ما نیز در کنار کسب و کارهای سنتی این حوزه، بازی­ سازی در حوزه کسب و کارهای نوپا از محبوبیت ویژه­ای برخوردار بوده و اقبال به آن در حال افزایش است.

 

بازی یک ابزار بسیار اثربخش در سنجش و تقویت مهارت­های شناختی در کودکان و بزرگسالان محسوب می­شود. مهارت­های شناختی از جمله مهارت­های حیاتی برای زندگی روزمره، زندگی اجتماعی و حتی حضور در محیط­های پیچیده تر مانند محیط­های شغلی است، این مهارت­ها به رشد مغز مربوط می­شود و شامل نحوه پردازش اطلاعات، تشخیص الگوهای رفتاری و تجزیه و تحلیل موقعیت ­ها و پاسخ به آن می­شود.

 

باتوجه به اینکه مهارت های شناختی از رفتارهای خیلی ساده تا بسیار پیچیده را در بر می گیرد، هرقدر این مهارت ها بیشتر پرورش داده شوند، فرد در محیط های مختلف بهتر می تواند از این مهارت ها استفاده کند. بدین رو ارتقای مهارت­های شناختی در زمره دغدغه­ها نهادهای مربوطه در کشور قلمداد می شود و بعد شناختی بازی­ها و اسباب ­بازی­ها، توسط نهادهای سیاستگذار و متولی ارائه مجوز به بازی­ها و اسباب­بازی­ها مورد توجه ویژه قرار می­گیرد.

 

علاقمندان می­توانند با تعیین وقت قبلی از طریق شماره تماس ۸۸۳۲۱۳۲۴-۰۲۱، از مشاوره متخصصان در حوزه علوم شناختی بهره­مند شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید