با هدف ترویج دانش علوم شناختی / معرفی طرح های شاخص تحت حمایت ستاد علوم شناختی در کانال آپارات این ستاد

تاریخ : 1397/02/31

تعداد بازدید : 780

5 امتیاز از 2 رای

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی درنظر دارد به منظور ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی ، با تهیه و انتشار ویدئو کلیپ هایی ، طرح های شاخص تحت پوشش چتر حمایتی ستاد را در معرض انتشار عموم بویژه دانشجویان، محققان و اساتید به فعالیت های تحقیقاتی در حوزه های علوم شناختی قرار دهد.

ستاد علوم شناختی براساس رسالت خود ،پروژه های تحت حمایت و محتوای آنها را بصورت منظم درکانال آپارات ستاد، معرفی تا زمینه آشنایی هرچه بیشتر محققان در حوزه های مرتبط با علوم شناختی فراهم و اساتید بیشتری به مهاجرت به فعالیت در حوزه های علوم شناختی ترغیب شوند.

 

در این راستا، اولین ویدئو کلیپ معرفی پروژه های تحت حمایت ستاد به طرح پژوهشی در حوزه اثرات شناختی طولانی مدت سوء مصرف مواد اعتیادآور در دوره نوجوانی اختصاص دارد که هم اینک در دانشگاه تربیت مدرس درحال اجرا است.

 

لازم به ذکر است مساله اعتیاد یکی از مشکلات اساسی جوامع بشری بویژه در میان قشر جوان محسوب می شود و عواقب ناگواری را برای خانواده­ها پدید می آورد.

 

مغز انسان در دوره نوجوانی که ایام بسیار حساس زندگی به حساب می آید ، در حال تکامل است و مواجهه با مواد اعتیادآور در این دوره از حیات می تواند با تکامل طبیعی مغز نوجوان تداخل ایجاد کرده و مسیر طبیعی آن را دستخوش تغییر کند.

 

پیشگیری از مصرف مواد اعتیادآور در این دوره از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است. به همین جهت، پژوهش در این زمینه یکی از اولویت­های مراکز تحقیقاتی کشور می­باشد.

 

علاقمندان می توانند برای مشاهده ویدئو کلیپ این طرح تحقیقاتی و کسب اطلاعات لازم به کانال آپارات ستاد به آدرس https://www.aparat.com/v/xjXH1 مراجعه کنند.

نظر شما