آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با هدف کمک به معلولین مسابقه ملی "واسط‌ مغز و رایانه " برگزار می‌کند

تاریخ : 1397/05/14

تعداد بازدید : 503

5 امتیاز از 3 رای

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز در نظر دارد به منظور کمک به معلولین ، دومین مسابقه ملی "واسط‌ مغز و رایانه " را با تأکید بر کاربرد سیگنال‌های مغزی (EEG) در توان‌بخشی افراد دارای معلولیت برگزار کند.

این مسابقه در سطح ملی و در دو مرحله غیرحضوری و حضوری در قالب گروه‌هایی متشکل از  اساتید، محققان و دانشجویان برگزار می‌شود.

 

پس از اتمام مرحله اول این مسابقه ، نتایج ارسالی توسط جمعی از اساتید برجسته دانشگاه‌های برتر کشور داوری و برگزیدگان به مرحله نهایی دعوت و در مهرماه ۹۷ در حضور داوران به رقابت خواهند پرداخت.

 

واسط مغز و رایانه (واسط مغز و ماشین ) یک راه ارتباطی بین مغز و یک وسیله خارجی است.

 

این واسط از مجموعه‌ای از سنسورها و اجزای پردازش سیگنال تشکیل می‌شود که فعالیت مغزی فرد را مستقیماً به یک سری سیگنال‌های ارتباطی یا کنترلی تبدیل می‌کند ، به‌گونه‌ای که کاربر بتواند بدون نیاز به هیچ‌ یک از اندام بدن و تنها با استفاده از مغز خود یک دستگاه بیرونی را کنترل کند.

 

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی و فن آوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه علوم و فن آوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز راه‌اندازی شد.

 

علاقه‌مندان می توانند جهت ثبت‌نام و  کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز به آدرس http://nbml.ir/iBCIC  مراجعه کنند.

 

filereader.php?p1=main_b6d767d2f8ed5d21a

نظر شما