با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی/ آزمایشگاه روانشناسی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز به دستگاه های پیشرفته در حوزه علوم شناختی مجهز شد

تاریخ : 1397/07/25

تعداد بازدید : 694

5 امتیاز از 5 رای

به منظور ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی در استان خوزستان و نیز ایجاد علاقه مندی در میان دانشجویان، محققان و نخبگان علمی این استان برای مهاجرت به حوزه های علوم شناختی ، با تلاش و حمایت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، آزمایشگاه روانشناسی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز به دستگاه های پیشرفته درحوزه علوم شناختی مجهز شد.

با حمایت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، آزمایشگاه روانشناسی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز تاکنون به دستگاه های " رهگیر چشمی " و " تحریک الکتریکی فراجمجمه ای " مجهز شده است.

 

 سیستم "رهگیر چشمی " وسیله ‌ای برای تعیین موقعیت چشم و حرکات آن است و در تحقیقات بر روی سیستم بینایی در آزمایشگاه‌های علوم اعصاب و  روانشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تجهیز آزمایشگاه روانشناسی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز به پیشرفته ترین دستگاه های علمی در حوزه علوم شناختی، درچارچوب سیاست راهبردی این ستاد صورت می گیرد.

 

شایان ذکر است ، دکتر" سید کمال خرازی " اسفندماه سال گذشته در جمع روسا، مدیران و اساتید دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به وجود امکانات و ظرفیت های موجود در دانشگاه های استان خوزستان ، گفت: ظرفیت های بسیار خوبی در مراکز علمی این استان برای ورود به حوزه های علوم شناختی وجود دارد و ستاد علوم شناختی آماده است تا از طرح های تحقیقاتی این استان در حوزه های علوم شناختی حمایت بعمل آورد.  

 

دکتر " خرازی " شناسایی استعداد ها وانجام سرمایه گذاری دربخش های مختلف آموزشی وعلمی را یک امرلازم و اساسی درحوزه علوم شناختی برای ترویج و توسعه این دانش در داخل کشور دانست.

 

از سوی دیگر دکتر " علیرضا حاجی یخچالی" عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز چندی پیش در گفت و گو با بخش خبری ستاد علوم شناختی اعلام کرد : استان خوزستان با برخورداری از محققان، نخبگان و متخصصان ، مستعد توسعه و گسترش حوزه های علوم شناختی است و دستیابی به این هدف نیازمند حمایت های هرچه بیشتر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و دیگر مراکز علمی کشور می باشد.

 

وی گفت: در یک سال اخیر اقدامات مثبتی برای ایجاد رشته علوم شناختی گرایش ذهن ، مغز و تربیت در دانشگاه شهید چمران اهواز انجام شد و تلاش برای راه اندازی رشته روانشناسی شناختی در مقاطع ارشد و دکتری در این دانشگاه در دستور کار قرار گرفته است و انجمن علمی دانشجویی مغز و شناخت در دانشگاه شهید چمران اهواز در حال راه اندازی است که این امر گامی مثبت برای فعالیت دانشجویان و علاقه مندان در حوزه های علوم شناختی محسوب می شود.

نظر شما