مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی در امور آموزش ،خواستار ترویج و ارتقای هرچه بیشتر دانش علوم شناختی در مراکز و موسسات آموزش عالی در سطح کشور شد.

تاریخ : 1397/07/28

تعداد بازدید : 519

4 امتیاز از 4 رای

دکتر" محمد تقی جغتایی" مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در امور آموزش در دیدار با اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مغز و شناخت، خواستار ترویج و ارتقای هرچه بیشتر دانش علوم شناختی در مراکز و موسسات آموزش عالی در سطح کشور شد.

مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی تشکیل اتحادیه انجمن های علمی – دانشجویی در مراکز دانشگاهی را  گامی مثبت در راستای اهداف راهبردی این ستاد برای توسعه و گسترش هرچه بیشتر دانش علوم شناختی در مراکز و موسسات آموزش عالی در سطح کشور دانست.

 

دکتر "جغتایی" در این دیدار ، خواستار افزایش تلاش ها برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی در مراکز دانشگاهی و نیز هدایت نخبگان و متخصصان در حوزه های علمی برای مهاجرت به حوزه های دانش شناختی شد.

 

وی با اعلام آمادگی ستاد توسعه علوم شناختی برای حمایت جدی از انجمن های علمی- دانشجویی مغز و شناخت ، همچنین افزایش فعالیت های کمی و کیفی این انجمن ها در مراکز و موسسات آموزش عالی را ضروری دانست.

 

اعضای شورای مرکزی اتحادیه  انجمن های علمی – دانشجویی مغز و شناخت در این دیدار گزارشی از اقدامات و فعالیت های این انجمن ها در دانشگاه ها ارایه و حمایت های بیشتر ستاد توسعه علوم شناختی از این مجموعه های دانشجویی را خواستار شدند.

 

انجمن های علمی- دانشجویی مغز و شناخت دو سال پیش براساس تفاهم نامه ای میان ستاد توسعه علوم شناختی ،  وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد و در حال حاضر بیش از 30 انجمن در سراسر کشور در حال فعالیت هستند.

 

شورای مرکزی اتحادیه انجمن ها علمی – دانشجویی مغز و شناخت نیز شهریور ماه  امسال  همزمان با برگزاری مدرسه آموزشی ویژه دبیران و اعضای این انجمن ها پایه ریزی شد.

 

توسعه و ترویج علوم شناختی، گسترش تعاملات علمی پژوهشی بین رشته ای، ایجاد همگرایی بین رشته های مرتبط و زمینه سازی مناسب برای آشنایی سایر دانشجویان با علوم شناختی  از اهداف تشکیل انجمن های علمی دانشجویی مغز و شناخت در مراکز دانشگاهی یاد شده است.

 

 حمایت های ستاد علوم شناختی سبب شد تا در نتیجه برگزاری مدارس علمی دانشجویی، موضوعات علوم شناختی در اولویت فعالیت های پژوهشی دانشجویان قرارگیرد.

 

 

نظر شما