اولین کنگره بین المللی علوم اعصاب" نوروتکنولوژی و نقشه برداری مغزی" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در شیراز گشایش یافت

تاریخ : 1397/08/02

تعداد بازدید : 667

5 امتیاز از 3 رای

نخستین کنگره بین المللی علوم اعصاب به منظور انتقال آخرین یافته ها و پیشرفت های علمی در حوزه "نورو تکنولوژی" و" نقشه برداری مغزی" با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در دانشگاه پزشکی شیراز گشایش یافت.

در این نشست بین المللی محققان و اساتید علوم اعصاب پایه و بالینی کشورمان به همراه شماری از متخصصان  این رشته از کشورهای مختلف ، آخرین دیدگاه ها و پیشرفت های علمی در حوزه علوم اعصاب را به اشتراک می گذارند.

 

محققان و متخصصان در این کنگره بین المللی یافته های علمی درخصوص ساختار در مغز ، نقشه شناختی مغز ، علوم اعصاب محاسباتی، سیستم های تحریک عمقی مغز ، الکتروفیزیولوژی ،توانبخشی عصبی و چشم انداز ایمپلنت های سیستم عصبی را تشریح می کنند.

 

در این همایش همچنین جدیدترین دیدگاه های بالینی و تحقیقاتی در خصوص بیماری های نورولوژیک نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد و نشست های تخصصی درارتباط با اخلاق و آموزش درعلوم اعصاب برای محققان و علاقه مندان برگزار می شود.

 

دکتر"سینا صالحی" دبیر علمی این همایش بین المللی درگفت و گو با بخش خبری ستاد توسعه علوم شناختی  از "نقشه شناختی مغز"، "علوم اعصاب محاسباتی"، "الکتروفیزیولوژی"، "پروتزهای سیستم عصبی"، "توانبخشی عصبی شناختی" با استفاده از دستگاه های نوروتکنولوژی، "کانکتومیکس مغز" و "روانشناختی مغز"  به عنوان محورهای این کنگره نام برد.

 

وی همچنین افزود:  علوم اعصاب یکی از جدیدترین رشته ها در مرزهای دانش است و دستیابی به پیشرفت های علمی در این حوزه گامی اساسی برای رفع نیازهای تخصصی در کشور محسوب می شود.

 

وی گفت: برای توسعه و گسترش این حوزه از علوم در استان فارس، رشته تحصیلی نوروساینس در مقطع دکتری در مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز ایجاد و درحال فعالیت های آموزشی است و تلاش برای کسب مجوزهای لازم جهت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در حوزه نوروتکنولوژی نیز ادامه دارد.  

 

همایش بین المللی علوم اعصاب (International Neuroscience Forum) –" نوروتکنولوژی و نقشه برداری مغزی" از سوی مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز و با همکاری ستاد توسعه علوم شناختی و مرکز ملی نقشه برداری مغز و تعدادی از مراکز و موسسات روز چهارشنبه ( دوم آبانماه جاری ) در دانشگاه پزشکی شیراز گشایش یافت و به مدت سه روز ادامه دارد.

 

نظر شما