مشاور عالی ستاد توسعه علوم شناختی : با هدف ترویج و گسترش دانش علوم اعصاب چهل مرکز و آزمایشگاه در حوزه تحقیقاتی و تخصصی در کشور ایجاد شده است

تاریخ : 1397/09/19

تعداد بازدید : 506

5 امتیاز از 3 رای

مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در امور آموزش و رییس هفتمین کنگره علوم اعصاب اعلام کرد: با هدف توسعه فعالیت های پژوهشی ، آموزشی و بالینی و نیز ارایه خدمات عمومی تخصصی ، چهل مرکز و آزمایشگاه در حوزه تحقیقاتی و تخصصی علوم اعصاب و علوم اعصاب شناختی درسطح کشور ایجاد و فعال شده است.

دکتر "محمدتقی جغتایی" در گفت و گو با بخش خبری ستاد توسعه علوم شناختی گفت: کنگره علوم اعصاب یکی از بزرگترین رویدادهای علمی – تخصصی سالانه در حوزه علوم اعصاب و علوم اعصاب شناختی در سطح ملی و در منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

 

وی افزود: در هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی بیش از یکهزار و پانصد تن از دانشجویان، اساتید، محققان و متخصصان رشته های علوم اعصاب و علوم اعصاب شناختی از جمله در رشته های پزشکی ، روانشناسی ، روانپزشکی ، مهندسی و علوم انسانی شرکت دارند.

 

وی  هدف از برپایی سالانه  کنگره  علوم اعصاب را استفاده از دانش این رشته برای کمک به حل مشکلات حوزه سلامت و همچنین ارتقای توانایی های شناختی آحاد مردم به منظور "سلامت مغز " عنوان کرد و یادآورشد: در هفتمین رویداد علمی و تخصصی علوم اعصاب پایه و بالینی ، شماری از متخصصان و اساتید صاحبنظر در این رشته از کشورهای مختلف از جمله از آلمان، انگلیس، آمریکا، چین ، فرانسه و سوئد نیز شرکت دارند.

 

به گفته رییس هفتمین کنگره علوم اعصاب در این رویداد علمی همچین از نفرات برتر مسابقات دانش آموزی مغز و شناخت و کارسوق های شناختی و نیز محققان دارای بیشترین فعالیت های پژوهشی در حوزه های علوم اعصاب و علوم اعصاب شناختی ، تقدیر بعمل می آید.

 

دکتر " جغتایی" با اشاره به اینکه دانش علوم اعصاب و اعصاب شناختی بواسطه فعالیت های تحقیقاتی ، آموزشی و تخصصی درمیان سایر رشته های در حال گسترش است ، خاطر نشان کرد: در هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی ، آخرین یافته های تحقیقاتی این رشته در سطح ملی و بین المللی در اختیار محققان ، دانشجویان و اساتید داخلی قرار می گیرد و فرصتی برای بستر سازی زمینه های توسعه و ترویج مراکز علوم اعصاب در سطح مراکز تحقیقاتی و توسعه این رشته در دانشگاه ها است.

 

رییس هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با بیان اینکه توسعه فعالیت های بالینی ، تحقیقاتی و آموزشی در حوزه های علوم اعصاب و اعصاب شناختی برای عمومی شدن دانش علوم اعصاب  به عنوان یک هدف و سیاست در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: به همین منظور ایجاد "انستیتو های مغز"  در سطح کشور یک نیاز اساسی برای معرفی دانش علوم اعصاب و اعصاب شناختی و ارایه خدمات در جامعه محسوب می شود تا با فعالیت چنین مراکزی فعالیت های پژوهشی و بالینی و آموزشی هرچه بیشتر توسعه یابد.

 

هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن علوم اعصاب ایران به مدت سه روز از بیست و یکم آذرماه امسال در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

 

 این رویداد علمی  با هدف تقویت و گسترش همکاری ها، انتقال تجارب و داده ها و نیز ایجاد انگیزه و فرصت های علمی و تخصصی، شامل جدیدترین یافته ها در قالب سخنرانی، کارگاه و سمپوزیوم آموزشی برای اشتراک گذاری نتایج پژوهشی و ارایه پوستر است و زمینه را برای همکاری های گسترده و گروهی میان محققان و متخصصان رشته های علوم اعصاب پایه و بالینی فراهم می آورد.

 

نظر شما