با هدف ترویج فعالیت های پژوهشی مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات دانشجویی علوم اعصاب شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی دردانشگاه تهران برگزار شد

تاریخ : 1398/02/09

تعداد بازدید : 188

5 امتیاز از 3 رای

مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات دانشجویی علوم اعصاب شناختی و دانش مغز با هدف آشنایی دانشجویان رشته‌های مختلف با فعالیت های پژوهشی درحوزه علوم شناختی و دانش مغز از طریق قرارگرفتن در فضای رقابتی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی اواخر هفته گذشته در دانشگاه تهران برگزار شد.

در این دوره از مسابقات، 220 دانشجو در قالب 40 تیم دانشجویی از دانشگاه های مختلف کشور در طول یک سال با یکدیگر رقابت می‌کنند و در نهایت با توجه به نظر هیات داوران،  سه تیم برتر دانشجویی در حوزه علوم اعصاب شناختی انتخاب خواهند شد.

 

اولین دوره مسابقات دانشجویی علوم اعصاب شناختی سال گذشته با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دانشگاه تهران برگزار شد و همزمان با آغاز مراسم افتتاحیه دومین دوره آن ، از تیم های برتر این دوره از مسابقات تجلیل بعمل آمد.


مسابقات علوم اعصاب شناختی به منظور انجام فعالیت های تحقیقاتی، ایجاد زبان و فهم مشترک از دانش علوم شناختی در فضاهای آموزشی و دانشگاهی، کشف استعداد ها و شناسایی نخبگان و همچنین رشد و ترویج رشته های علوم شناختی در نقاط کشور انجام می شود.


 اتصال فعالیت های تحقیقاتی از دوره های دبیرستان به مراکز دانشگاهی و تقویت فرهنگ و روحیه همکاری در مراکز آموزشی از سیاست هایی است که در امر انجام مسابقات علوم اعصاب شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن اوری های شناختی پیگیری و دنبال می شود.

نظر شما