با هدف مطالعات پژوهشی/ مرکزپزشکی، درمانی وآموزشی"لقمان حکیم" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دستگاه " تحریک فراجمجمه ای مغز " مجهز شد

تاریخ : 1398/04/03

تعداد بازدید : 621

5 امتیاز از 3 رای

به منظور اجرای طرح های مطالعات پژوهشی و در راستای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی ،واحد تحقیقات مرکزپزشکی، درمانی وآموزشی"لقمان حکیم" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دستگاه "تحریک فراجمجمه ای مغز" مجهز شد.

 ستاد توسعه علوم شناختی در راستای سیاست های راهبردی خود تلاش می کند با فراهم آوردن زمینه های حمایتی، فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده تری را برای دانشجویان، اساتید و متخصصان درحوزه های علوم شناختی مهیا کند و گامی عملی در امر تربیت کارشناسان در حوزه های علوم شناختی برداشته شود.

 

واحد تحقیقات مرکز آموزشی و درمانی" لقمان حکیم" در سال های اخیر راه اندازی و فعالیت های پژوهشی و آموزشی خود را با برگزاری کارگاه های آموزشی برای اساتید و دانشجویان و نیز تشویق دانشجویان برای ارایه  پایان نامه های دانشجویی در رشته های علوم اعصاب و نقشه برداری مغز آغاز کرد.

 

این مرکز درمانی و آموزشی همچنین دارای دو بخش ارایه خدمات به بیماران از جمله مبتلا به بیماری صرع و نیز جراحی مغز و اعصاب است.

 

روش"تحریک الکتریکی فراجمجمه ای" دارای کاربردهای بالینی و توانبخشی بوده و با توجه به نتایج حاصل از تاثیر مثبت این روش درمانی، امروزه تحقیقات گسترده ­ای در شناخت نحوه اثر این شیوه، افزایش کارایی و اثرگذاری و همچنین امکان بکارگیری آن برای درمان دیگر بیماری­ها و اختلال­ های عصبی-شناختی درحال اجرا است.

 

 طرح ساخت دستگاه تحریک الکتریکی متمرکز فراجمجمه ای با حمایت ستاد علوم شناختی، در دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیرآغاز شد و یکی از روش های مورد مطالعه برای درمان اختلالات شناختی و انواع بیماری ­ها است.

 

شش مرکز دانشگاهی و درمانی سال گذشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به سیستم ها و تجهیزات پیشرفته درحوزه های شناختی مجهز شدند.

نظر شما