مرحله نهایی مسابقه ملی دانش مغز با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در تهران برگزار می شود

تاریخ : 1398/04/15

تعداد بازدید : 661

5 امتیاز از 4 رای

مرحله نهایی پنجمین دوره‌ مسابقه ملی "دانش مغز" 2019 Brain bee با شرکت سی و دو دانش آموز برگزیده این رقابت ها به مدت دو روز از بیستم تیرماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران برگزار می شود .

مسابقه ملی دانش مغز هر ساله در دو مرحله در سطح مدارس متوسطه­ کشور از سوی انجمن علوم اعصاب ایران ، آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه  علوم شناختی انجام می شود.

 

مسابقه نهایی این رقابت ها در چهار مرحله تستی، تشریحی، تشریح عملی مغز و تشخیص‌ عملی بیماری‌های مغز و اعصاب و روانپزشکی میان برگزیدگان مرحله اول صورت می گیرد و در مراسمی به نفرات برتر این مسابقات در روز بیست و یکم  تیرماه در محل " پردیس مغز من " واقع درباغ کتاب تهران جوایز و مدال های افتخاراهدا خواهد شد. 

 

سی  و دو نفر از دانش آموزان برتر مرحله اول مسابقات ملی دانش مغز پس از راهیابی به دور دوم این مسابقات، با شرکت در کلاس های آموزشی  تئوری و عملی ، مباحث آناتومی و تشریح و بافت‌ شناسی سیستم عصبی، عملکرد و فیزیولوژی سیستم عصبی، آشنایی با تشخیص و درمان بیماری های نورولوژی (مغز و اعصاب) و روانپزشکی و روش‌های تصویربرداری و نقشه برداری از مغز را فراگرفته اند.

 

دانش آموز ممتاز و برتر مرحله دوم مسابقه دانش مغز ، به عنوان نماینده­ ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی دانش مغز   (Brain Bee 2019) ، که از طرف انجمن جهانی علوم اعصاب در کشورکره­ جنوبی برگزار خواهد شد، معرفی و با نمایندگان بیش از 50 کشور جهان رقابت می کند.

 

نمایندگان ایران درمسابقات جهانی دانش مغزهرساله موفق به کسب رتبه‌های برتر شده‌اند ، به طوری که  مهسا آرمان دانش آموز دبیرستان فرزانگان مشهد، پارسا پات دانش آموز دبیرستان سردار جنگل رشت و شایان باقری درسال های اخیر جایگاه های ممتاز جدول این مسابقات جهانی را کسب کردند.

 

نفرات برتر مرحله اول پنجمین دوره مسابقه ملی دانش مغز از میان بیش از سه هزار دانش آموز داوطلب سنین سیزده الی هیجده سال، از مدارس استان های کشور برگزیده و معرفی شدند.

 

در اولین مرحله این مسابقه 32 دانش آموز داوطلب با کسب بیشترین امتیاز ، از سوی دبیرخانه اجرایی به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند. 

 

   برگزیدگان مرحله اول این مسابقه ،عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد علوم شناختی شده و مورد حمایت­های آموزشی و پژوهشی قرار می­گیرند.

 

در مرحله نخست این مسابقه ، شهرهای اصفهان ، تهران ، رشت ، مشهد و شهریار با بیشترین دانش آموز دواطلب برگزیده ،بهترین عملکرد را به خود اختصاص دادند.  

 

در نخسین مرحله مسابقه دانش مغز ، کمند صوفی آبادی، هلیا محمدقاسمی، غزل روحانی و سارا محمدی از  تهران، ریحانه اسدی، روژان باژبان، فرزاد بهرامی دمقی از رشت ، سارا قنبریان، مهدی افشاری اسفیدواجانی، محمدپارسا مساح بوانی، نوید مزروعی، آنیتا حکیمی، غزال توانگر، آرش سلطانی و کوثر اسلامیان از اصفهان ،احسان رضایی مقدم، کیارش شاهسون، شایان مقدم کوهی از اندیشه و شهریار، زهرا حسینی­نیا، نیلوفر پاکروی از اردبیل، کتایون قربانی، مارال ناجی­پور، پوریا توسی از مشهد، بهار ملاحسینی از رفسنجان، آروین رفیع از قزوین، سیده زینب اسلامی منش از بروجن، هلیا قربانی کلخواجه از آبادان، معصومه قانع­کیا کلایه از لاهیجان، متین احمدنیاء از نیشابور، فرشاد کشاورز از ارسنجان، پوریا ولی پور از بابل و دیبا زاهد طلب از بندرعباس به عنوان نفرات برتر انتخاب و معرفی شدند.

 

 

نظر شما