دومین سمپوزیوم "مبانی عصبی- شناختی در اختلالات رشدی" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دانشگاه خوارزمی گشایش یافت

تاریخ : 1398/07/18

تعداد بازدید : 571

5 امتیاز از 5 رای

دومین سمپوزیوم "مبانی عصبی- شناختی در اختلالات رشدی" با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه شناسایی، ارزیابی و درمان این مشکلات از دیدگاه عصب شناختی ، با حضور دکتر "سید کمال خرازی " مشاور عالی معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری در امور توسعه علوم شناختی روز پنجشنبه در دانشگاه خوارزمی گشایش یافت.

در مراسم آغاز بکار این نشست،"دکتر محمد تقی جغتایی" مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در امور آموزش، جمعی از محققان،صاحبنظران ، درمانگران، دانشجویان و علاقمندان به این حوزه علمی و تخصصی و همچنین پروفسور"فابریس والیوس" مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه "پیکاردی ژول ورن" فرانسه نیز شرکت داشتند.

 

در دومین سمپوزیوم مبانی عصبی – شناختی در اختلالات رشدی ، موضوعات "اختلال طیف اوتیسم"، اختلال پیش فعالی – نقص توجه" ، اختلال یادگیری، ارزیابی شناختی در اختلالات رشدی و توانبخشی عصبی شناختی در اختلالات رشدی مورد بررسی و تبادل نظر کارشناسان و محققان قرار می گیرد.

 

اختلالات عصبی-رشدی درصد قابل توجهی از اختلالات دوران کودکی را شامل می شود که تا سنین بزرگسالی نشانه های آنها قابل مشاهده است و می تواند عواقب جدی از نظر رفتاری، هیجانی، شناختی و اجتماعی در فرد مبتلا بدنبال داشته باشد.

 

این اختلالات بر اثر تکامل نامناسب سیستم عصبی رخ می دهد که می تواند ناهنجاری هایی را در کارکردهای شناختی، زبانی، رفتاری و هیجانی ایجاد نماید و درک مناسب از زیر بنای عصب- شناختی این اختلالات می تواند در جهت شناسایی راههای درمانی و پیشگیری موثر باشد.

 

دومین سمپوزیوم مبانی عصبی- شناختی دراختلالات رشد" از سوی موسسه آموزش عالی علوم شناختی و با همکاری دانشگاه خوارزمی و دیگر مراکز علمی و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برگزار شد.

 

برگزار کنندگان این نشست علمی امیدوارند با ارایه یافته های علمی و تخصصی گامی های مثبتی در امر کمک به پیشگیری، درمان و توانبخشی اختلالات عصبی- رشدی برداشته شود.

 

نظر شما