دکتر خرازی: شناسایی استعدادهای درخشان گامی ارزشمند برای ترویج وارتقای دانش وفناوری های علمی درکشوراست

تاریخ : 1398/07/23

تعداد بازدید : 526

5 امتیاز از 4 رای

مشاورعالی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درامورتوسعه علوم شناختی درمراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی دانش آموزی دردبیرستان حلی تهران، شناسایی استعدادهای درخشان را گامی ارزشمند برای ترویج وارتقای دانش وفناوری ها درکشوردانست.

دکتر"سید کمال خرازی" با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت کشوردرگروه اقتدار علمی است، گفت: نیروهای نخبه و مستعد وظیفه خطیری در جهت اقتداروسربلندی کشوربرعهده دارند.

 

دکتر "خراری " برگزاری مسابقات علمی و جهت دهی به آینده تحصیلی دانش آموزان را تلاشی در راستای گسترش علم و دانش بویژه درحوزه علوم شناختی برشمرد و افزود: به همت جوانان و نخبگان، فعالیت های گسترده ای  درحوزه های علمی در حال انجام است و حمایت از نیروهای مستعد و نخبه، نشانه سرمایه گذاری در پرورش و تربیت نیروهای مجرب و کارآمد برای آینده کشور است.

 

مشاورعالی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درامور توسعه علوم شناختی دربخشی دیگر از سخنانش ، تشکیل مجموعه ای مرکب از دانش آموزان ، آموزگاران، مدیران و اساتید توانا و با انگیزه در قالب "سمپاد" برای شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان و تربیت نیروهای ورزیده برای آینده کشور را از اقدامات مثبت در وزارت آموزش و پرورش دانست.

 

 وی همچنین خاطر نشان کرد: ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با تلاش ها و حمایت های خود، گام های مثبتی درامرترویج و ارتقای علوم و فناوری های شناختی درسطح کشور برداشته و با تامین تجهیزات مورد نیاز برای انجام طرح های پژوهشی در فضاهای آموزشی و برگزاری مسابقات دانش آموزی و دانشجویی  امیدوار است به شکوفایی هرچه بیشتراستعداد ها کمک نماید.

 

مسابقات علوم اعصاب شناختی به منظورآشنایی بیشتر دانش آموزان مقاطع دبیرستانی با علوم شناختی و ترویج و ارتقای این دانش درسطح فضاهای آموزشی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش هرساله درسطح کشور برگزارمی‏ شود.

 

 هدف از برگزاری مسابقات دانش آموزی در زمینه علوم شناختی، آشنایی دانش آموزان با این حوزه علمی و فناوری و اتصال فعالیت های تحقیقاتی آنها در دوره  دبیرستان با فعالیت های تحقیقاتی آینده آنها در دانشگاه و نیز تقویت فرهنگ و روحیه کار جمعی و همکاری در دانش آموزان و نیروهای آینده کشور است.

نظر شما