هشتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حضورمحققان و متخصصان درتهران گشایش یافت

تاریخ : 1398/09/27

تعداد بازدید : 559

5 امتیاز از 3 رای

هشتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی به منظور انتقال یافته ها و ایجاد فرصت های علمی و تخصصی با حضور جمعی از مقام ها و مسوولان حوزه های پزشکی ، دانشگاهی و تحقیقاتی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی درمرکزهمایش های بین المللی رازی درتهران گشایش یافت .

این رویداد علمی به عنوان جامع ‌ترین هم اندیشی درحوزه علوم اعصاب برای کمک به حل مشکلات حوزه سلامت و همچنین ارتقای توانایی های شناختی آحاد مردم برگزار شده است.

 

در این همایش برای نخستین بارو به منظورمعرفی توانمندی ها در زمینه طراحی و ساخت سیستم ها ، دستاوردهای فنی و تکنولوژیکی محققان و متخصصان حوزه علوم اعصاب ارایه می شود که اقدامی برای توسعه و گسترش تکنولوژی ها، بومی سازی تجهیزات و سیستم ها و تلاشی برای تقویت توانمندی های داخلی درحوزه علوم اعصاب بحساب می آید.

 

این نشست هم اندیشی با حضور یکهزار و پانصد نفر از متخصصان ، محققان ، اساتید ، دانشجویان و صاحبنظران در حوزه های دانش علوم اعصاب پایه و بالینی برای  برقراری تعامل و همکاری دست اندرکاران حوزه های علوم اعصاب و نیز تقویت نقش روانشناسان و نیز آشنایی دانش آموزان با مباحث علوم اعصاب برگزار و به مدت سه روز ادامه دارد.

 

 همزمان با برپایی این نشست تخصصی ، دومین المپیاد دانشجویی علوم اعصاب بالینی و شناختی نیز برگزار و از تعدادی از پژوهشگران جوان حوزه های علوم اعصاب با اعطای جوایز "اهوازی" توسط انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد علوم شناختی سالیانه تقدیرمی شود.این جایزه که به یاد پزشک بزرگ ایرانی قرن چهارم هجری بنام جایزه اهوازی نامگذاری  شده است به سخنرانان و ارائه دهندگان پوستر دراین مسابقات تعلق می گیرد.

 

 از سوی دیگر امسال برای دومین دوره ، سه جایزه ویژه از طرف انجمن علوم اعصاب ایران علاوه بر جایزه اهوازی به ارائه دهندگان مقالات ، آثار هنری و نیز پایان نامه برتر نیز اعطا خواهد شد.

 

 هشتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و شماری دیگر از مراکز علمی ، تخصصی و دانشگاهی ، توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن علوم اعصاب  برپا شده است.

 

نظر شما