نقد و بررسی کتاب "مقدمه ای برروان شناسی شناختی کاربردی" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در سرای قلم تهران

تاریخ : 1398/10/18

تعداد بازدید : 375

5 امتیاز از 2 رای

نشست نقد و بررسی کتاب "مقدمه ای بر روان شناسی شناختی کاربردی" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی اواخر دی ماه جاری درمحل سرای اهل قلم در تهران برگزار می شود.

جلسه نقد این کتاب  با حضورمترجم آن و دو تن دیگر از اساتید حوزه علم روانشناسی شناختی روز دوشنبه بیست و سوم دی ماه جاری در محل سرای اهل قلم  در تهران برپا و شرکت علاقه مندان به دانش علوم شناختی در این نشست آزاد است.

 

در این کتاب آمده است: روان شناسی شناختی درحل بسیاری از مشکلات انسانی موثر بوده و تاکنون کاربرد این رشته بیشتر در تعلیم و تربیت و حوزه های بالینی تبیین شده است، حال آنکه دستاوردهای نظری و پژوهشی آن درحل بسیاری از مشکلات واقعی زندگی محسوس است. روان شناسی شناختی کاربردی به کاربرد یافته های روان شناسی شناختی در زندگی واقعی می پردازد.

 

این کتاب در چهارده فصل تالیف شده و مطالب هرفصل علاوه بر روزآمدی مبنای نظری و بهره مندی از آخرین نظریه ها ، مزین به جدید ترین یافته های پژوهشی کاربردی است.

 

طرح مباحث کاربردی همچون روش های پیشگیری از سالخوردگی شناختی ، خطاهای ادراک، و تصادفات جاده ای، تصمیم گیری ، روش های بهبود حافظه، حافظه کاری درسنین مختلف به خصوص سالمندی ، تاثیر وسیقی بر کارگردهای شناختی ، چرخه های زیستی و کارکردهای شناختی، هیجان ها و ناخت وعملکرد شناختی درشرایط فشار ازدیگر مطالب این کتاب است.

 

نظر شما